11 / 08 / 2022

Jeff Bezos: Kurumlar vergisi artışını destekliyoruz!

Jeff Bezos: Kurumlar vergisi artışını destekliyoruz!

Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, kurumlar vergisinin yüzde 21'den yüzde 28'e çıkarılmasını öngören, Biden'ın yeni vergi planına destek verdiğini belirtti.Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, kurumlar vergisinin yüzde 21'den yüzde 28'e çıkarılmasını öngören, Biden'ın yeni vergi planına destek verdiğini belirtti.

Bloomberg HT'de yer alan habere göre; Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, Amazon’un Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla, Biden yönetiminin vergi artırımını desteklediğini açıkladı.

“Biden’ın Amerika’daki altyapımı yatırımlarını artırmaya odaklanmasını destekliyoruz” diyen Bezos, Demokratlar ve Cumhuriyetçiler’in geçmişteki gibi bir araya gelerek bu projenin gerçekleşmesini sağlaması için doğru zaman olduğunu belirtti.

Jeff Bezos: Kurumlar vergisi artışını destekliyoruz!

Bu yatırımların ödenebilmesi için tüm paydaşların taviz vermesi gerektiğini dile getiren Bezos,”Kurumlar vergisi artışını destekliyoruz” dedi.

Bezos, son olarak “ABD Kongresi ve Yönetiminin bir araya gelerek, Amerika’daki rekabetçi ortamı geliştirecek ya da devam ettirecek doğru ve dengeli çözümü bulmasını dört gözle bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kurumlar vergisindeki artış 3'üncü döneme kaldı!