19 / 08 / 2022

Jens Spahn'ın 4.1 milyon Euro'luk villası Başbakanlık hayallerini suya düşürdü!

Jens Spahn'ın 4.1 milyon Euro'luk villası Başbakanlık hayallerini suya düşürdü!

Bu yıl Merkel'den sonra boşa çıkacak Başbakanlık koltuğuna gözünü diken Alman Sağlık Bakanı Jens Spahn'ın bir dönemler yönetim kurulu üyesi olduğu bankanın kredisiyle 4.1 milyon euroluk villa satın aldığı belirlendi. Alman Sağlık Bakanı Jens Spahn, başkent Berlin'in lüks semtinde, birlikte yaşadığı Daniel Funke ile birlikte aldığı lüks villa sebebiyle büyük itibar kaybı yaşadı. 

Sözcü'den Ali Gülen'in haberine göre; 2017'de partneri Daniel Funke ile evlenen Spahn'ın asıl sorunu, eşiyle bu villayı alması değil, villanın kredisinin 2009 ile 2015 yılları arasında Yönetim Kurulu'nda olduğu Sparkasse tarafında ödenmesi. 

KAMU YARARI MAHREMİYETTEN ÖNEMLİ

Bir süre önce mahkemeye giderek, bu tür haberlerin durdurulması için ihtiyadi tedbir kararı aldıran Spahn, daha sonra üst mahkemeden bu kararın döneceğini anlayınca, avukatı aracılığıyla bir açıklamada bulundu. Spahn, “Villanın fiyatını yazan gazetecilere karşı hukuken harekete geçmeyeceğini” açıklamıştı.

Jens Spahn ın 4.1 milyon Euro luk villası Başbakanlık hayallerini suya düşürdü!

300 metrekare oturma alanlı, 1300 metrekare arsalı ve büyük bahçeli villanın fiyatının 4 milyon 125 bin Euro olduğu duyuruldu. Mahkeme de, “kamu yararının fiyatın gizliliğinden daha önemli olduğuna” karar verdi.

BAŞBAKANLIK HAYALLERİ SUYA DÜŞTÜ

Bu villa haricinde birçok konutu da bulunan Spahn'ın, hem bakanlık makamını, ondan önce de vekillik sıfatını bu şekilde kullanmasının etik olmadığı tartışılmaya başlandı. 

Maske dağıtımında geciken, eczanelere yüksek fiyatla maske satan, aşı tedarikinde sorunlar yaşayan ve en son AstraZeneca'nın kullanımının durması ile başı ağrıyan Bakan Spahn'ın Başbakanlık koltuğuna oturma hayalleri de bu haberlerle suya düştü.

Almanya Sağlık Bakanı Spahn emlak zengini çıktı!