24 / 05 / 2022

Kabe çevresinde genişletme çalışmaları sürüyor!

Kabe çevresinde genişletme çalışmaları sürüyor!

Kabe çevresindeki genişletme çalışmaları için yıkım faaliyetleri devam ediyor. Hac döneminin ardından başlayan ikici etap yıkım çalışmaları kapsamında Kabe'nin kuzey duvarı üzerindeki "Altın Oluk"un karşısında bulunan bölüm iş makinalarıyla yıkıldı...
Mekke'de Kabe çevresindeki genişletme çalışmaları kapsamında ikinci etap yıkım faaliyetleri devam ediyor. 


Hac döneminin ardından başlayan ikici etap yıkım çalışmaları kapsamında Kabe'nin kuzey duvarı üzerindeki "Altın Oluk"un karşısında bulunan bölüm iş makinalarıyla yıkıldı. 


Yıkım sırasında ziyaretçilerin zarar görmemesi için güvenlik önemleri alındı. 2014 yılı hac dönemine kadar tamamlanması öngörülen ikinci etap yıkım çalışmaları 24 saat boyunca devam ederken, çalışmalara sadece namaz vakitlerinde ara veriliyor. Bir sonraki hac dönemine kadar, genişletme çalışmaları kapsamında daha önce sökülerek kaldırılan revakların da yeniden yerlerine konulması planlanıyor. 


Öte yandan aralık ayı itibarıyla umre ziyaretleri de başladı. Türkiye'nin yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda ziyaretçi umre için kutsal topraklara gelirken, otellerdeki doluluk oranları da yükselmeye başladı.


AA