Kaçkar Dağları Macera Parkı ihalesi 25 Eylül'de!

Kaçkar Dağları Macera Parkı ihalesi 25 Eylül'de!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, Kaçkar Dağları Milli Parkı’nda adrenalin meraklıları için “Macera Parkı” projesini hayata geçirecek...Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, Kaçkar Dağları Milli Parkı’nda adrenalin meraklıları için “Macera Parkı” projesini hayata geçirecek.


Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 2013 yılında revize edilen Kaçkar Dağları Milli Parkı Uzun Devreli Gelişim Planında öngörülen alanlarda tesis edilecek ve doğaseverler için hizmet verecek Macera Parkı’nın ihalesi 25 Eylül Perşembe günü yapılacak.


Bungee Jumping istasyonu yer alacak


Maceracı doğaseverlerin görmek istedikleri aktivite alanlarının planlandığı Macera Parkı içerisinde 80 metre düşüş mesafeli bungee jumping istasyonu yer alacak. Özel veya tüzel kişiliklerce işletilmesi planlanan parkta 60 metre serbest düşüş ve 200 metre salınımlı canyon swing istasyonunun yanında toplam 1,4 km mesafeli zipline istasyonu, 100 kişi kapasiteli ve farklı yaş gruplarına hizmet eden en az 6 bağımsız etaptan oluşan orman içi ip istasyonları da yer alacak.


Ülke ekonomisine katkıda bulunacak


Ağaç istasyonları ile sulu ve kuru etapların yer aldığı team buildingin yanında parkta orientering, bilgi ve beceri istasyonları tesis edilecek. İhalesi gerçekleştirilecek macera parkının içerdiği ünitelerle Kaçkar Dağları Milli Parkı’nda turizme çeşitlilik kazandırılması, yöre halkına ve ülke ekonomisine katkıda bulunulması da hedefleniyor.TOKİ Haber