28 / 05 / 2022

Kağıthane'de ulaşım çözüldü, konut fiyatları arttı!

Kağıthane'de ulaşım çözüldü, konut fiyatları arttı!

İstanbul'un bütün ilçelerinde konut fiyatları farklılık gösteriyor. Kağıthane ulaşım rahatlığı ve yeni gayrimenkul projeleri ile çalışan nüfusun yeni odağı haline geldi.İSTANBUL'DA bulunan 39 ilçede konut fiyatları bölge bölge farklılık gösteriyor. Bu anlamda, Kağıthane; merkezi konumu, ulaşım rahatlığı, çevrenin yüksek ticari potansiyeli ve yeni gayrimenkul projeleri ile çalışan nüfusun yeni odağı haline geldi.


Çalışan nüfus yoğunlukta

sahibinden.com Emlak Endeksi 2017 Şubat ayı verilerine göre son yıllarda artan yatırımlarla * özellikle çalışan nüfusun dikkatini çeken Kağıthane’de, kiralık ve satılık konutlarda metrekare fiyatlarında artış görülüyor. İlçede son 3 senede kiralıklarda metrekare fiyatı yüzde 45,68; satılıklarda ise metrekare fiyatları yüzde 55,47 oranında arttı.


Cazibe merkezi oldu

İlçede 2007 yılında başlayan kentsel dönüşüm faaliyetleri özellikle son birkaç yılda hız kazandı.

Kağıthane - Pivalepaşa Tünelinin açılması, yapımı devam eden metro hattı, dere ıslahı çalışmalarının yanı sıra ana arterlere sadece dakikalar içerisinde ulaşım sağlayan çevre yollarının ayılarının artırılması ile Kağıthane, özellikle çalışan kesimin büyük ilgisini çekti, sahibinden.com Emlak Endeksi 2017 Şubat ayı verilerine göre 1 +0 ve 1 +1 kiralık konutlarda ortalama metrekare fiyatı 19 TL, satılık konutlarda ortalama metrekare fiyatı 4 bin 802 TL. sahibinden.com 2017 Şubat ayı trafik verileri de Kağıthane ilçesine yönelik ilgiye işaret ediyor, sahibinden.com verilerine göre 1+0 ve 1 +1 kiralık ve satılık konutların, sayfa görüntülemesinde geçen sene aynı döneme göre yüzde 28 artış gözlemleniyor. Bölgeye yapılan yatırımların bir diğer yansıması ise ilan sayılarında görülüyor. 1 +0 ve 1 +1 satılık konutlarda ilan sayılan geçtiğimiz yılın aynı ayına oranla yüzde 137, kiralık konutlarda ilan sayılarında yüzde 191 Tik bir artış söz konusu. 


Gazetem İstanbul