Kale Kilit'ten Bursa'ya Güvenli Evler Gülümseyen Yüzler projesi!

Kale Kilit'ten Bursa'ya Güvenli Evler Gülümseyen Yüzler projesi!Bursa Emniyet Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kale Kilit işbirliği ile Bursa"da œGüvenli Evler Gülümseyen Yüzler adlı yeni bir proje başlattı


Türkiye"de daha önce benzeri uygulanmamış projede, Bursa Emniyet Müdürlüğü"nün gerçekleştirdiği suç analizi sonucunda riskli olarak belirlenen Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçelerinde, zemin ve birinci katlardaki 1.000 konutun kapı kiliti göbeği,  Kale Tuzaklı Barel ile değiştirilecek. Proje 4 ay boyunca devam edecek.  

Proje kapsamında belirlenen evlerin daire kapı kilit göbekleri (silindir-barel)  daha yeni ve güvenliği arttırılmış nitelikli kilit göbekleri ile değiştirilirken, PVC kapı ve pencerelere ilave güvenlik mandalı ile balkonlara harekete duyarlı sensörlü lambalar da yerleştiriliyor.  

œGüvenli Evler Gülümseyen Yüzler projesi ile ev hırsızlıkları sayısının en aza indirilmesi, projenin olumlu sonuçlarından vatandaşların haberdar edilerek projenin il geneline yaygınlaştırılması, bireylerde hırsızlıklar konusunda bilinç oluşturulması ve polis halk ilişkilerinde güven artışı sağlanması hedefleniyor.  

Proje süresince Kale Kilit ürünü olan Kale Tuzaklı Barel kullanılıyor. Klasik barellerden (silindir) daha üstün özelliklerle tasarlanan Kale Tuzaklı Barel, dışarıdan zorlandığında barelin dışarıda kalan kısmının kırılmasını ve dışarıdan yabancı bir cisimle barele ikinci kez müdahale edilememesini sağlıyor. Kale Tuzaklı Barel, ayrıca kırıldığında bile çalışır olma özelliğine sahip. Anahtarla kapının açılabilmesine izin veren ürün, kırılma sonucu foksiyonunu yitirmemesi nedeni ile mekan sahibine güvenlik ve ekstra kolaylık sunuyor.