Kalekim Betonart serisi modern yapıların yeni gözdesi!

Kalekim Betonart serisi modern yapıların yeni gözdesi!

Kalekim tarafından geliştirilen brüt beton görünümlü ‘Betonart’ ile yapılar özüne dönüyor. İç ve dış cephelere estetik bir görüntü kazandıran dekoratif sıva ‘Betonart’, modern mekanların gözdesi olarak, farklı ihtiyaçlara kapsamlı çözümler sunuyor.


Türk yapı kimyasalları sektörünün öncüsü olarak, mimar, mühendis ve tüketicilere, yenilikçi çizgisiyle hizmet veren Kalekim; Türkiye’de ilk kez geliştirdiği brüt beton görünümlü, kullanıma hazır sıva ‘Betonart’ ile modern mekanlar için vazgeçilmez bir seçenek oluşturuyor. 


Brüt beton, özel bir dekorasyon malzemesine dönüşüyor

Bugüne kadar bir yapı malzemesi olarak kullanılan brüt beton, Kalekim’in geliştirdiği ‘Betonart’ ile, başta mimarlar olmak üzere profesyoneller için özel bir dekorasyon malzemesine dönüşüyor. Kullanıma hazır olarak, kova ambalajlarda satışa sunulan ‘Betonart’, başka hiçbir katkı malzemesine ihtiyaç duyulmadan, mala ile kolayca uygulanabiliyor ve mekanları estetik bir brüt beton görünümüne kavuşturuyor. 
Farklı cepheler için estetik ve uzun ömürlü çözüm

İç ve dış cephelerde kullanıma uygun olan ‘Betonart’, kara sıva, beton, çimento levha gibi mineral yüzeylerin yanı sıra alçı sıva, alçıpan, sabitlenmiş kontrplak ve eski boyalı yüzeylere uygulanabiliyor. ‘Betonart’, dekoratif, hazır renkli bir sıva olarak; nefes alan, alkali ve suya dayanıklı yapısı ile uzun ömürlü kullanım sunuyor. Dışarıdan içeriye su geçirmemesine rağmen, içerideki nemi dışarıya atabilme özelliği ile binaların nefes almasını sağlayan ‘Betonart’, çimento içermediği için uygulama sırasında ve sonrasında da tozuma gibi bir problem oluşturmuyor. 


Mükemmel uyumlu dekorasyon malzemesi

Brüt betonun kattığı doğal görünüm sayesinde özellikle ahşap, cam ve metal gibi unsurlar ile mükemmel bir uyum sağlayan ‘Betonart’, çelik konstrüksiyonu çıplak bırakılmış yapılar için de vazgeçilmez bir dekoratif malzeme özelliğine sahip. 
Ekonomik, kolay uygulanabilir ve çevre dostu

Sektörde bir ilk olan ‘Betonart’, uygulandığı ortama kattığı dinamizm ile kurallara bağlı kalmadan mekanın özgün yapısını korurken, yakın dönemin moda trendine estetik bir katkı sağlıyor. ‘Betonart’, ekonomik ve kolay uygulanabilir olmasının yanı sıra, solvent içermediği için kokmadığı gibi, su bazlı yapısı ile insan ve çevre sağlığına dost bir ürün olarak öne çıkıyor.


Mekanlarda farklı ve estetik atmosfer

‘Betonart’, mimarlar ve tasarımcılar için olduğu kadar, mekanlarında farklılık arayanlar için de estetik ve yenilikçi bir çözüm sunuyor. Dekoratif kaplamanın en doğal duruşu ile öze dönüşü simgeleyen ‘Betonart’, sadece mağaza, restoran, sanat galerisi ve ofisler değil aynı zamanda stil sahibi lüks evlere kadar pek çok mekanda kullanılabiliyor. ‘Betonart’ ayrıca, isteğe bağlı olarak ‘Renk Ustası’ uygulaması ile renklendirilebiliyor.


‘Betonart’, kullanıldığı mekanlarda, brüt beton görünümü ile malzemeyi kendi kimliğinin dışına çıkararak, dokunma ve ulaşma isteği yaratan, doğal, estetik bir atmosfere büründürüyor. Brüt beton görünümünün aksine betondan çok daha hafif olan ‘Betonart’, UV ışınlarına dayanıklı farklı renk alternatifleri ile sektöre yepyeni bir soluk getiriyor.