Kanal İstanbul güzergahında bulunan arazilerle ilgili bilgiler mecliste!

Kanal İstanbul güzergahında bulunan arazilerle ilgili bilgiler mecliste!Kanal İstanbul güzergahında bulunan arazilerle ilgili çeşitli bilgiler meclis gündemine taşındı. CHP'li Antmen, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...


CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Kanal İstanbul güzergahında bulunan arazilerle ilgili çeşitli bilgilere ilişkin soru önergesi hazırladı. Antmen, sorusunun Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yanıtlandırılmasını istedi.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen'in soruları:
1- 2010 Ocak ila 2020 Temmuz tarihleri arasında ''Kanal İstanbul'' güzergahında bulunan tarım arazilerinin ne kadarının statüsü değişmiştir? Değişen bu alanların yeni statüleri ne olmuştur?

2- Kanal İstanbul güzergahında 2010 Ocak ila 2020 Temmuz tarihleri arasında arsa ve arazi alan kaç kişi bulunmaktadır? Bunların kaçı Türk vatandaşı, kaçı yabancı uyrukludur? Alman arazilerin satış anındaki değerleri ne kadardır?

3- Kanal İstanbul güzergahında 2010 Ocak ila 2020 Temmuz tarihleri arasında arsa ve arazi alan kaç tüzel kişilik bulunmaktadır?

4-2010 Ocak ila 2020 Temmuz tarihleri arasında 'Kanal İstanbul'' güzergahında bulunan tarım arazilerinin ne kadarı turizm ve ticaret alanı olmuştur?

5- 2010 Ocak ila 2020 Temmuz tarihleri arasında 'Kanal İstanbul'' güzergahında bulunan tarım arazilerinin ne kadarı imara açılmıştır?