Kanal İstanbul'un maliyeti ne kadar? 

Kanal İstanbul'un maliyeti ne kadar?  Kanal İstanbul'un maliyeti ne kadar? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda projelere de değindi ve "Kanal İstanbul projesinin maliyetinin 175 milyar lira" dedi...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda projelere de değindi ve "Kanal İstanbul projesinin maliyetinin 175 milyar lira" dedi...

2019 yılı değerlendirme toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstnabul projesini çok yakında başlayacaklarını ve projenin maliyetinin 175 milyar TL olduğunu dile getirdi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda önemli açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan, merakla beklenen Kanal İstanbul projesinin maliyetinede değindi.

KANAL İSTANBUL MALİYETİ 175 MİLYON LİRA

Konuşmasında projenin maliyetine dair açıklamalarda bulunan Erdoğan: "Kanal İstanbul'un inşa maliyeti 75 milyar lira. Projenin finansmanında bir sorun olmayacak." dedi.

Projelere yenilerini eklendiklerini dile getiren Başkan Erdoğan, açıklamasında; "Ülkemizin gücüne güç katacak Kanal İstanbul projesini de çok yakında başlatıyoruz." ifadeleri yer aldı.

Kanal İstanbul ne kadara mal olacak?