Kandıra Lisesi yeniden ayağa kalkacak!

Kandıra Lisesi yeniden ayağa kalkacak!Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kandıra Lisesi’nin metruk haldeki binası baştan aşağı yenileyecek.


 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Aygün Aynagöz ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Gençlik, spor, eğitim ve kültür alanında yapılan projeler üzerine değerlendirmelerin gerçekleştirildiği görüşmede, Kandıra Lisesi’nin metruk haldeki binası da ele alındı. Kandıra’nın tarihi açısından çok önemli bir yere sahip okulun gelecek nesillere hizmet edebilmesi için restorasyon çalışmasının yapılmasını isteyen Kandıra Lisesi Mezunlar Derneği’nin önerisini dikkate alan Başkan Karaosmanoğlu, gerekli çalışmanın ve görüşmelerin yapılmasını talimatını da verdi. Karaosmanoğlu ziyarette, “Kandıra Lisesi eski tarihi dokusuyla yeniden ayağa kalkacak” diye konuştu.


“KANDIRA’MIZA ESKİ LİSE BİNAMIZ HİZMET VERECEK” 

Kandıra Lisesi Mezunlar Derneği okullarının mevcut durumunun restore edilmesinin ardından "Gençlik Merkezi" haline dönüştürülmesini olumlu değerlendiren Başkan Karaosmanoğlu, “Gençliğimiz bizler için çok önemlidir. Bugüne kadar ortaya koyduğumuz projelerle çocuklarımıza ve gençliğimize hizmet ettik, etmeye de devam ediyoruz. Kandıra Lisesi’nin mevcut durumunu çok iyi biliyorum. İnşallah gerekli çalışmaların yapılmasının ardından Gençlik Merkezi ve kütüphane gibi önemli alanlarda Kandıra’mıza eski lise binamız hizmet verecek” diye konuştu.