Karagöl, fotoğrafçıların gözde mekanı oldu!

Karagöl, fotoğrafçıların gözde mekanı oldu! Karagöl, fotoğrafçıların gözde mekanı oldu!

Karagöl, fotoğrafçıların gözde mekanı oldu. Sonbaharda bir çok rengin birarada görüldüğü Artvin'in Borçka ilçesindeki Karagöl, kar yağışının ardından oluşan manzarayla doğa fotoğrafçılarına görsel şölen sunuyor.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Her mevsim ayrı güzelliğe bürünen Artvin'in Borçka ilçesindeki Karagöl, sonbaharın renklerinin yanı sıra yağan karla oluşan renk cümbüşü, ziyaretçilerini büyülüyor.


İlkbahar ve yaz aylarında yeşilin her tonunu barındıran doğası, sonbaharda ise farklı renklerle buluşan bitki örtüsüyle ziyaretçilerini ağırlayan Karagöl, Doğu Karadeniz'de etkili olan kar yağışıyla beyaza büründü.


Doğa fotoğrafçılarının Karadeniz'de en çok ziyaret ettiği yerler arasında bulunan Karagöl, gelen konuklarına eşsiz manzaralar sunuyor.


Almanya'dan evlilik yıl dönümlerini kutlamak için bir grup doğa tutkunu ve eşi Sevim Tiryaki ile Karagöl'e gelen Rizeli Remzi Tiryaki, "51. evlilik yıl dönümümüzü kutlamak için Almanya’dan kalkıp doğayı görmeye geldik. Manzara çok güzel" dedi.


Artvin Çoruh Üniversitesi öğretim üyesi Yardımcı Doçent Şule Ceylan da öğrencileriyle gezmeye geldiklerini anlatarak, "Karagöl'ün karlı halini ilk kez görüyorum, manzara çok güzel. Biz sonbaharın manzara görüntüsü için gelmiştik ancak kar yağışı cümbüşüne denk geldik" diye konuştu.


Karagöl'e gelen bazı doğa fotoğrafçılarının da soğuk havaya aldırış etmeden fotoğraf çektikleri ve tulum eşliğinde horon oynayıp eğlendikleri gözlendi.


AA

pus