Karaman Alparslan Türkeş Bulvarı yenileniyor!

Karaman Alparslan Türkeş Bulvarı yenileniyor!Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan “Valilik Kavşağı'ndan Bisikletli Kavşağa bağlanan Alparslan Türkeş Bulvarı'nı tamamen düzenliyoruz. Çalışmalar kapsamında yeraltı içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatları tamamen yenilenecek.'' dedi.


Karaman  Alparslan Türkeş Bulvarı’nda, yenileme ve düzenleme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.İçme suyu şebekeleri başta olmak üzere, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları daha kaliteli ve sağlıklı bir hale getiriliyor. Fen İşleri ekipleri ise deforme olan eski asfaltı, asfalt kazıyıcı ile kaldırarak çalışmalarını sürdürüyor. Bu arada Alparslan Türkeş Bulvarı yenileme projesi ve köprü çalışması kapsamında caddenin Zembilli kavşağında başlatılan istinat duvarı çalışması da tamamlanmak üzere.

“Altyapısı ve üst yapısı ile bu güzergâhı ve çevresini daha modern ve kullanışlı bir hale getireceğiz” diyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan “Valilik Kavşağı'ndan Bisikletli Kavşağa bağlanan Alparslan Türkeş Bulvarı'nı tamamen düzenliyoruz. Çalışmalar kapsamında yeraltı içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatları tamamen yenilenecek. Akabinde; kaldırım, sıcak asfalt, peyzaj düzenlemesi ve aydınlatma çalışmaları ile de bu önemli bulvarı daha modern ve kullanışlı bir hale getireceğiz” dedi. Anayurt