Karaman'ın dönüşümü masaya yatırılacak!

Karaman'ın dönüşümü masaya yatırılacak! Karaman'ın dönüşümü masaya yatırılacak!

Karaman'da konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki kentsel dönüşümle ilgili şehirde yapılması gerekenleri inceleyeceklerini bildirdi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, bir dizi programlara katılmak üzere geldiği Karaman'da, Vali Fahri Meral'i makamında ziyaret etti.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Valilik şeref defterini imzalayan Özhaseki, ziyarette, Karaman'ın Anadolu'nun en önemli kentlerin başında geldiğini belirtti.

Karaman'da yapılacak yatırım ve işlerin zaman içerisinde gerçekleştirileceğini söyleyen Özhaseki, kentsel dönüşümle ilgili şehirde yapılması gerekenleri inceleyeceklerini bildirdi.

Bakan Özhaseki, daha sonra Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan'ı da makamında ziyaret etti.

Burada yaptığı konuşmada, Türkiye'deki belediyecilik hizmetlerinde 1994'te önemli bir dönemin başladığını belirten Özhaseki, şu şekilde konuştu:

"Öncesine ait dönemde kamplaşmanın hızla yaşandığı, hizmetin ötelendiği, belediyeleri sadece kendi dünya görüşlerine giden yolda bir basamak gibi gören insanların ideolojik tavırlarıyla ve vatandaşı dışlamasıyla devam eden, şehirleri perişan eden bir yapı vardı. Allah'a hamdolsun 20 senedir bizim misyonumuza sahip arkadaşlar, bu görüşü değiştirdi. Hizmet belediyeciliğini öne çıkardılar. Belediyecilik dünyasına sosyal belediyecilik nedir, şehrin alt yapısıyla üst yapısı birlikte nasıl düşünülür, komple şehirde kalkınma nasıl yapılır, vatandaşa nasıl hizmet edilir onu gösterdiler. Bizim arkadaşlarımız ayrımcılık yapmazlar. Bahanede bulunmazlar, ellerinden geleni yaparlar ve gayret ederler. Doğrusu biz de onlara yardımcı oluruz."