Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı başlıyor!

Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı başlıyor! Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı başlıyor!

Türkiye’yi 2023 vizyonuna yaklaştıracak ulaşım ve alt yapı yatırımları bir bir devreye giriyor. Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek bu mega projeler ilk kez bir fuar çatısı altında buluşuyor.Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı, ulusal ve uluslararası proje uygulayıcıları ile sektörün diğer ilgili paydaşları olan üretici, imalatçı ve tedarikçilerini bir araya getiriyor. Fuar kapsamında düzenlenecek 1. Ulusal Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Kongresi’nde de tünel projelendirme ve yapım teknikleri konusunda çıta atlatacak son gelişmeler, yenilikler ve uygulamalar konuşulacak


Türkiye’nin önünü açacak ve ülkemizi gelişmiş ülkelerdeki yol, tünel ve köprülere kavuşturacak ileri teknoloji ve kaynak gerektiren projelerin bir bir hayata geçmesiyle birlikte ülkenin her karışı ulaşılabilir hale geliyor. 3. Köprü, Avrasya Tüneli, İstanbul-İzmir Otoyolu’nun da aralarında bulunduğu dünyanın dikkatini çeken mega projeler Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı çatısı altında ilk kez bir araya geliyor. Mega projelerin tanıtılmasının yanı sıra sektörün ihtiyacı olan makine, malzeme, ekipman ve teçhizatlar ile ilgili en son teknolojileri görme ve inceleme olanağı sunacak olan Fuar, 26-28 Mayıs 2016 tarihlerinde  Ankara  Congresium’da düzenleniyor.


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın himayesinde Karayolları Genel Müdürlüğü’nün teknik destekleri ile Yollar Türk Milli Komitesi (YTMK) tarafından düzenlenecek Fuar, ‘Yolların Buluştuğu Yer’ temasıyla hayata geçiriliyor.


Sanat eseri gibi işlenen tüneller tartışılacak

Altyapı sistemi içinde geçmişten bugüne kadar çok yaygın olarak kullanılan tünellerle ilgili en yeni çözümler de fuar kapsamında hayata geçirilecek 1. Ulusal Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Kongresi’nde tartışılacak. Yollar Türk Milli Komitesi, tünellerin farklı boyutları ile ele alınacağı 1. Ulusal Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Kongresi’nde üniversitelerin inşaat, maden, jeoloji, jeofizik mühendisliği fakültelerinden, kurum ve kuruluşların konu ile ilgili birimlerinden ve ülkemizin tünelcilik sektöründen tüm tarafları buluşturmayı hedefliyor.

Haber Yenigün Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek mega projeler ilk kez bir fuar çatısı altında buluşuyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın himayesinde Karayolları Genel Müdürlüğü'nün teknik destekleri ile Yollar Türk Milli Komitesi (YTMK) tarafından Ankara'da düzenlenecek Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı, ulusal ve uluslararası proje uygulayıcıları ile sektörün diğer ilgili paydaşlarını bir araya getiriyor. 


Türkiye'yi 2023 vizyonuna yaklaştıracak ulaşım ve alt yapı yatırımları bir bir devreye giriyor. Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek bu mega projeler inceleme olanağı sunacak olan Fuar, 26-28 ilk kez bir fuar çatısı altında buluşuyor. Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı, ulusal ve uluslararası proje uygulayıcıları ile sektörün diğer ilgili paydaşları olan üretici, imalatçı ve tedarikçilerini bir araya getiriyor. Fuar kapsamında düzenlenecek 1. Ulusal Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Kongresi'nde de tünel projelendirme ve yapım teknikleri konusunda çıta atlatacak son gelişmeler, yenilikler ve uygulamalar konuşulacakTürkiye'nin önünü açacak ve ülkemizi gelişmiş ülkelerdeki yol, tünel ve köprülere kavuşturacak ileri teknoloji ve kaynak gerektiren projelerin bir bir hayata geçmesiyle birlikte ülkenin her karışı ulaşılabilir hale geliyor. 3. Köprü, Avrasya Tüneli, İstanbul-İzmir Otoyolu'nun da aralarında bulunduğu dünyanın dikkatini çeken mega projeler Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı çatısı altında ilk kez hir araya geliyor. Mepa projelerin tanıtılmasının yanı sıra sektörün ihtiyacı olan makine, malzeme, ekipman ve teçhizatlar ile ilgili en son teknolojileri görme ve Mayıs 2016 talihlerinde Ankara Congresium'da düzenleniyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın himayesinde Karayolları Genel Müdürlüğü'nün teknik destekleri ile Yollar Türk Milli Komitesi (YTMK) tarafından düzenlenecek Fuar, 'Yolların Buluştuğu Yer' temasıyla hayata geçiriliyor. Altyapı sistemi içinde geçmişten bugüne kadar çok yaygın olarak kullanılan tünellerle ilgili en yeni çözümler de fuar kapsamında hayata geçirilecek 1. Ulusal Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Kongresi'nde tartışılacak. Yollar Türk Milli Komitesi, tünellerin farklı boyutları ile ele alınacağı 1. Ulusal Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Kongresi'nde üniversitelerin inşaat, maden, jeoloji, jeofizik mühendisliği fakültelerinden, kurum ve kuruluşların konu ile ilgili birimlerinden ve ülkemizin tünelcilik sektöründen tüm tarafları buluşturmayı hedefliyor. 
Yenigün