Kastamonu Valiliği El Dokumaları binası için yıkım kararı!

Kastamonu Valiliği El Dokumaları binası için yıkım kararı!Uzun yıllar boyunca Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü binası olarak kullanıldıktan sonra KAVELDO olarak hizmet veren bina için yıkım kararı çıktı. Yıkılan binanın yerine yeni bir bina yapılması için görüşmelere başlandı.


Uzun yıllar Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü binası olarak kullanıldıktan sonra Kastamonu Valiliği El Dokumaları (KAVELDO) olarak hizmet veren bina için yıkım kararı çıkarken, binanın yıkımı için yapılan ihale de neticelendirildi.


Depreme dayanıklı olmadığı nedeniyle boşaltılan ve uzun süre atıl durumda kalan KAVELDO için yıkım kararı çıkarken, yüklenici firmanın yıkım işlemlerine başlayacağı öğrenildi.


Yıkılan binanın yerine yeni bir bina yapılması için girişimlerde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Altun'un ise ilgili bakanlıklarla görüşmek için Ankara'ya gittiği öğrenildi.


“2019’a Kadar Değişimi Sağlamamız Gerekiyor”


Vali Şehmus Günaydın'ın talimatı ile Başkent'e hareket eden Altun, yeni bina yapılması ve projelendirilmesi yönünde girişimlerde bulunacak. Altun ayrıca, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün kiracı olarak hizmet verdiği mevcut bina kendi bünyesinde yeni bir bina yapılması için ek yatırım programına aldırılması yönünde önemli görüşmeler yaptığı öğrenildi.


Kastamonu Sözcü Gazetesi