Kayseri Ağırnas'ta asfaltlama çalışması yapılıyor!

Kayseri Ağırnas'ta asfaltlama çalışması yapılıyor!

Melikgazi Belediye Başkanı Büyükkılıç, Ağırnas yol yenileme ve düzenleme çalışması yaptıklarını ve bu çalışma ile Turan’dan Ağırnas’a bağlantı yolu ile Mimarsinan caddesi Osman Yücel Bulvarı'nda asfaltlama çalışmasına başladıklarını söyledi...Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ağırnas yol yenileme ve düzenleme çalışması yaptıklarını ve bu çalışma ile Turan’dan Ağırnas’a bağlantı yolu ile Mimarsinan caddesi Osman Yücel Bulvarında asfaltlama çalışmasına başladıklarını söyledi.


Ağırnas Bölgesinin 30 Mart 2014 tarihinden itibaren Melikgazi İlçesine katıldığını ancak Melikgazi Belediye yatırımlarının bu yıl başından itibaren almaya başlandığını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç “ Ağırnas Melikgazi için önemli bir merkez çünkü Ağırnas Bölgesi tarihi yapıları, Koca Mimarsinan’ın doğduğu ev, Doğal alanları ile Dünya Kültür Mirasının bir örneğini sergilemektedir. Ancak Melikgazi Hizmet standartlarına uymayan yollar ile bu yolların asfaltlanması söz konusu idi. Bu eksikliği gidermek ve Melikgazi hizmet uyumluluğunu sağlamak amacı ile Turan ile Ağırnas arasında yol düzenleme ve asfaltlama çalışmasına başlandı. Ayrıca Turan’dan Ağırnas’a bağlantı yolu ile Mimarsinan Caddesi Osman Yücel Bulvarında yol düzenleme, yenileme ve asfaltlama çalışmaları yapılmaktadır. Toplam 3.5 km uzunluğunda yol yenilime çalışması yapılmaktadır. Bu çalışmaların tamamı için de 7.000 ton asfalt kullanılacaktır. ” dedi.


Bu çalışması için toplam 7000 ton asfalt kullanılacağını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, yapılan çalışmaların Bölge halkına hayırlı olsun temennisinde bulanarak, Ağırnaslıların bundan böyle Melikgazili olmanın farklılığını yaşacaklarını sözlerine ekledi.Kayseri News