04 / 07 / 2022

Kayseri Ertuğrulgazi Mahallesi'nde kentsel dönüşüm başladı!

Kayseri Ertuğrulgazi Mahallesi'nde kentsel dönüşüm başladı!

Kayseri Kocasinan Belediyesi, ilçeye bağlı Ertuğrulgazi Mahallesi'nde kentsel dönüşüm çalışmalarına başladı. Kocasinan Belediyesi’nin kentsel dönüşüm projelerinden biri için çalışmalara başladı. Kocasinan Belediyesi'nde yer alan habere göre; Kocasinan Belediyesi tarafından dönüşüm çalışmaları dahilinde Ertuğrulgazi Mahallesi’nde 2 Kasım 2021 Salı günü saat 14.00’de kat karşılığı ihalesi yapılacak. Ertuğrulgazi Mahallesi’nde kentsel dönüşüm alanını yerinde inceleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, bölgeyi, Kocasinan’a ve Kayseri’ye yakışır hale getireceklerini ve ilçeye yeni bir görünüm kazandıracağını dile getirdi.

Kayseri Ertuğrulgazi Mahallesi nde kentsel dönüşüm başladı!

Ertuğrulgazi Mahallesi’nde yapılması hedeflenen çalışmaları sahada inceleyen Başkan Çolakbayrakdar, kentsel dönüşümü ve kentsel yenilemeyi imarsız yapıların çözüme kavuşturulması için yaptıklarını dile getirdi. İhaleye katılma çağrısı yapan Başkan Çolakbayrakdar, “Ertuğrulgazi Mahallemizdeki kentsel dönüşüm alanı içerisindeyiz. Burada kentsel dönüşüm yapılaşması için ilk ihalemizi, 2 Kasım Salı Günü gerçekleştireceğiz. Kocasinan’ın ihtiyaç olan her bir noktasında kentsel dönüşüm veya kentsel yenileme çalışmalarını yürütüyoruz. Kocasinan’ımızı yenilemeye, değişime ve dönüşüme devam ediyoruz. Bu bölgeyi dönüşümle birlikte yeni bir kent parçasını hazırlamış olacağız. Dönüşümle eski yapılar yıkılacak ve bölgenin ihtiyacı olan ne varsa çözüme kavuşturacağız. Bölgeyi, Kocasinan ve Kayseri’mize yakışır hale getireceğiz. Hedefimiz; ilçemizde kentsel dönüşüme ihtiyaç duyulan tüm bölgelerde dönüşüm çalışmalarını tamamlayarak, Kocasinan’ı baştan aşağı yenilemektir. Bu vesileyle dönüşüm çalışmalarımız, hemşehrilerime hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi. 

Kayseri Ertuğrulgazi Mahallesi nde kentsel dönüşüm başladı!

Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini “Vatandaşlarımızın yaşamaktan keyif alacağı ve mutluluk duyabileceği bir Kocasinan inşa etmeye devam edeceğiz” diyerek noktaladı.

Kayseri Seyrani Kentsel Dönüşüm Projesi için düğmeye basıldı!