Kayseri Kocasinan kentsel dönüşümle yenileniyor!

Kayseri Kocasinan kentsel dönüşümle yenileniyor!


Kocasinan'ı kentsel dönüşümle yenilediklerini söyleyen Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, "Kocasinan'ın daha da güzelleşmesi için kentsel dönüşüm bizim için en önemli çalışmalardan birisidir'' dedi.


Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ilçede süren kentsel dönüşüm alanlarında incelemelerde bulundu.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Belediye'nin yaptığı açıklamaya göre, Çolakbayrakdar, Uğurevler Mahallesi'nde gerçekleşen kentsel dönüşüm alanlarında incelemelerde bulunup, yetkililerden bilgi aldı.

Bölgede yaşayan vatandaşların memnuniyet ve yaşam kalitesini artırmak için çalışmalarda bulunduklarından bahseden Çolakbayrakdar, şu açıklamalarda bulundu:

"Kocasinan'ın daha da güzelleşmesi için kentsel dönüşüm bizim için en önemli çalışmalardan birisidir. Kocasinan sınırları içerisinde ömrünü tamamlamış yapıları, kentsel dönüşüm marifetiyle yeniliyoruz. Bu doğrultuda mahallelerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Bunlardan biri olan Uğurevler Mahallesi'nde özellikle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için yeni bir yaşam alanı oluşturmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni yapılarla birlikte burada her türlü sosyal donatıların da yer aldığı bir bölge oluşturacağız. Bu sayede mahallemizin ihtiyacı olan aile sağlığı merkezinin yanı sıra okul, cami, pazar yeri, park gibi ihtiyaç duyulan tüm sosyal donatıların kentsel dönüşümle birlikte tamamlanmasını sağlayacağız."