Kayseri Kocasinan'da dönüşüm için ihale vakti!

Kayseri Kocasinan'da dönüşüm için ihale vakti!


Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Kocasinan Belediyesi, kentsel dönüşüm projeleri için düğmeye bastı.


Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Kocasinan Belediyesi tarafından fiziki ömrünü tamamlamış köhne yapıların yıkılarak, daha modern ve yaşanabilir konutların yapılmasına yönelik başlatılan Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında Yavuz Mahallesi’nde ilk adım atılıyor. Kocasinan Belediyesi'nde yer alan habere göre, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, dönüşüm çalışmaları kapsamında Yavuz Mahallesi’nde 1 blok 72 dairenin kat karşılığı ihalesinin 14 Temmuz tarihindegerçekleştirileceğini dile getirdi.

Kentsel dönüşümle Kocasinan’ın daha çok değerlendiğini belirten  Başkan Çolakbayrakdar, yapılan dönüşümle Kocasinan’ın çehresinin değiştiğini dile getirerek, “Hedeflerimiz doğrultusunda adım adım Kocasinan’ı geleceğe hazırlıyoruz. Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında bir yandan hak sahiplerine huzurlu yuvalarını teslim ederken, bir yandan da yeni projelerimizi hayata geçiriyoruz. Tüm gayretimiz, Kocasinan'ı daha da güzelleştirerek, değerine değer katmaktır. İhtiyaç olan mahallelerde başlatmış olduğumuz kentsel dönüşümle Kocasinan’ımız, çağdaş ve modern bir görünüme kavuşuyor.” diye konuştu.

Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi olarak mahallelerimizin her birini Yeni Kocasinan’a hazırlamak için yoğun bir gayret sarf ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kocasinan Yavuz Mahallesi’nde 1 blok 72 dairenin kat karşılığı ihalesinin 14 Temmuz tarihinde 14.00'de Encümen Salonu’nda başlayacağı bildirilen açıklamada; ihale şartname ve eklerinin Kentsel Tasarım Müdürlüğü'nden temin edinilebileceği Ayrıca 0352 222 70 00 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alınabileceği belirtildi.