03 / 07 / 2022

Kayseri Kocasinan’daki kentsel dönüşüm projesinde anahtar teslimi yapıldı!

Kayseri Kocasinan’daki kentsel dönüşüm projesinde anahtar teslimi yapıldı!

Kayseri Kocasinan'a bağlı Sahabiye ve Seyrani Mahalleleri'nde, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında tamamlanan konutların anahtar teslim töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti. Kayseri Kocasinan'daki kentsel dönüşüm projeleri ile vatandaşlar mutlu sona ulaşıyor. Kocasinan Belediyesi’nde yer alan habere göre; proje dahilinde çalışmaları tamamlanan konutlar için anahtar teslim töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. 

Törende konuşma yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi Kayseri’de kentsel dönüşüm projelerini, sosyal odaklı olarak en kapsamlı şekilde başarı ile hayata geçiriyoruz.” dedi.

Kocasinan'daki kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini söyleyen Başkan Çolakbayrakdar, dönüşüm çalışmalarının Kocasinan'ı daha da güzelleştirdiğini söyledi.

 Kayseri Kocasinan’daki kentsel dönüşüm projesinde anahtar teslimi yapıldı!

Daha modern yapılar inşa ederek ilçenin yaşam kalitesini artırmayı hedeflediklerini vurgulayan  Başkan Çolakbayrakdar,“Seyrani ve Sahabiye Mahallerimizdeki konutların anahtar teslimi ile birlikte hemşerilerimiz,  yeni evlerinde huzur içerisinde sağlıkla iyi günlerde oturmalarını diliyorum. Kentsel dönüşüm projelerle mahallelerimiz yenileniyor ve dönüşüyor. Özelikle yapmış olduğumuz her projenin merkezinde çocuklarımız var, gençlerimiz var, geleceğimiz var. Bunun için; önce dönüşüm yaptığımız her bölgenin ihtiyaçlarını orada yaşayan hemşerilerimiz ile beraber tespit ediyoruz. Kendileri ve çocukları için hayal ettikleri neler ise onlardan dinliyoruz. Ardından şehrimizi geleceğe taşımak için kentsel dönüşüm alanı içerisinde yapılması gerekenleri doğru analiz ediyor ortaya çıkan sonuçlara göre imar planları hazırlıyoruz. Mahallenin ve şehrin ihtiyaçlarını aynı proje içerisinde ortak çözüyoruz" şeklinde konuştu. 

Kocasinan Belediyesi'nin farklı bölgelerde kentsel dönüşüm çalışmaları yürüttüğünü dile getiren Çolakbayrakdar, “Kentsel dönüşüm çalışmalar bir yandan devam ederken diğer yandan da yeni alanları kentsel dönüşüm içerisine alabilmek için teknik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçemiz sınırları içerisinde imarsız yapılaşması olan, yenilenmeye ihtiyacı olan her mahallemiz zaman içerisinde kentsel dönüşüm çalışmaları ile yenilenip değiştirmek için yoğun bir çabamız var. Bu vesileyle kentsel dönüşüm konutlarımızın, şehrimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.Yeni evlerin anahtarları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hak sahiplerine teslim edildi.

Kocasinan'da kentsel dönüşüm çalışmaları başladı!