29 / 06 / 2022

Kayseri Melikgazi'de satışa çıkan 86 gayrimenkule yoğun ilgi!

Kayseri Melikgazi'de satışa çıkan 86 gayrimenkule yoğun ilgi!

Kayseri Melikgazi Belediyesi'ne ait olan 86 gayrimenkul satışa çıkmıştı. Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, gayrimenkullere yoğun ilgi gösterildiğini belirtti.Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, mülkiyeti belediye ait 59 mesken arsası, 19 işyeri arsası ve 8 bağ ve sayfiye arsaların ihale ile satılacağını hatırlattı. Başkan Büyükkılıç, satışa sunulan arsalara yoğun ilgi gösterildiğini söyledi. 


Çok katlı arsaların satışların bir fırsat olduğunu ve piyasada ve ekonomi de hareketlilik sağlanacağını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, "Belediye olarak mülkiyeti belediyemize ait olan arsa ve işyerlerini satışa sunarak hem belediye yatırımlarına kaynak oluşturuyoruz, hem de piyasadaki arsa darlığı hafifleterek ekonomiye ve istihdama hareketlilik kazandırıyoruz" dedi. İlçe sınırları içerisinde yer alan ve 17 ayrı semtlerde bulunan toplam 86 arsanın 2017 yılı ilkbaharında satışa sunulacağını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, satılacak arsalar içerisinde konut, işyeri, bağ ve sayfiye arsası olduğu gibi yapılı ev ve işyerinin de bulunduğu ve yapıların girişimciler için önemli olduğunu kaydetti. 


86 arsa satışı için Belediye Meclisinden yetki aldıklarını ve arsa satışların ihalesinin 4 Nisan 2017 günü yapacaklarını hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, satışlarından elde edilecek gelir ile Melikgazi İlçesine spor alanları, park ve bahçeler, Kapalı Semt Pazar yerleri, otoparklar ve sosyal konutlar inşa edileceğini sözlerine ekledi. E Haber