Kayseri Sahabiye Dönüşüm Projesi'nde son durum!

Kayseri Sahabiye Dönüşüm Projesi'nde son durum! Kayseri Sahabiye Dönüşüm Projesi'nde son durum!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde Seher Sokak’taki binaların yıkımına başlandı.
Ülkemizin önemli kentsel dönüşüm projelerinden biri olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde Seher Sokak’taki binaların yıkımına başlandı. Yıkım çalışmalarını takip eden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, projeyi hak sahiplerinin tamamının rızasını alarak sürdürdüklerini belirterek bu durumun ne denli doğru ve hakkaniyetli bir çalışma yaptıklarını gösterdiğini dile getirdi.


Başkan Çelik yaptığı açıklamada  “Şu an yıkımı yapılan bina 60 yıllık bir bina. Yıkım aracı olan ekskavatör değer değmez binanın göçtüğü görülüyor. Eski ve depreme dayanıksız binaların yıkımlarını bir an önce bitirip hafriyat çalışmalarına başlayacağız ve daha sonra da modern binalar yaparak hak sahiplerini yeni konutlarına kavuşturacağız. Biz Sahabiye gibi kapsamlı ve büyük bir projede hak sahiplerinin tamamının rızasını projeye başlamış olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu büyüklükteki bir kentsel dönüşüm projesinde hak sahiplerinin tamamının rızasıyla projeye başlayan bir idare, bir belediye, bir kamu dairesi yok. Bu da belediyemizin yaptığı işlerin ne denli doğru ve ne denli hakkaniyetli olduğunu gösteriyor. Kazasız belasız yıkımın tamamlanmasını ve bir an önce yapacağımız konutları hak sahiplerine teslim etmeyi diliyorum” dedi.Kayseri Büyükşehir Belediyesi