25 / 05 / 2022

Kayseri'de icradan 4.1 milyon TL'ye satılık arsa!

Kayseri'de icradan 4.1 milyon TL'ye satılık arsa!

Kayseri 3. İcra Dairesi, Kayseri Melikgazi'deki arsayı satışa çıkardı. 7.759,15 metrekare yüzölçümlü arsanın satış bedeli 4 milyon 189 bin 941 TL olarak belirlendi.Kayseri 3. İcra Dairesi, Kayseri Melikgazi'deki arsayı satışa çıkardı. 7.759,15 metrekare yüzölçümlü arsanın satış bedeli 4 milyon 189 bin 941 TL olarak belirlendi.


T.C. KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN


Özellikleri : Kayseri İl, Melikgazi İlçe, 477 Ada No, 1 Parsel No, GESİ Mahallesinde , Satışa konu taşınmaz arsa vasfında olup üzerinde yapı bulunmamaktadır. Taşınmazın çevresi boş arazilerle çevrili olmakla beraber 4-5 yıllık süre içinde yüksek katlı yapıların yoğunlaştığı , gelişimin yeni başladığı bir bölgededir.

Adresi : Gesi Fatih Mahllesinin Kay-Koop Bölgesinde Olup Gün Sazak Caddesinin Güney Kısmında Yer Alır Melikgazi / KAYSERİ

Yüzölçümü : 7.759,15 metrekare 

İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli uygulamalı imar planında konut alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 4.189.941,00 TL

KDV Oranı : Yüzde 18

Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.

1. Satış Günü : 30/06/2016 günü 10:15 - 10:20 arası

2. Satış Günü : 26/07/2016 günü 10:15 - 10:20 arası

Satış Yeri : KOCASİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - İstasyon Mah. Ziya Sk. No.6 KOCASİNAN/KAYSERİ


Satış şartları :


1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin yüzde 50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/17556 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.