Kayseri'ye 310 milyon liralık dönüşüm yatırımı!

Kayseri'ye 310 milyon liralık dönüşüm yatırımı! Kayseri'ye 310 milyon liralık dönüşüm yatırımı!

Kayseri'de Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi ilk etabı ile Yapı Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yapılan yatırımların toplam tutarının 310 milyon TL olduğu belirtildi.Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi ilk etabı ile Yapı Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yapılan yatırımların toplam tutarının 310 milyon TL olduğunu belirtti. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Başkan Çelik, şehrin farklı noktalarında yapımı tamamlanan ve süren projelerle ilgili basın mensuplarına brifing verdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi önünde başlayan görsel brifingde basın mensuplarına açıklamalar yapan Başkan Mustafa Çelik, 3,5 yılda Yapı Kontrol Daire Başkanlığının yaptığı yatırımların zaman içerisinde arttığını belirtti.

Yapılan projelerde kullanılan malzemenin kaliteli olmasına dikkat ettiklerini dile getiren Çelik, "Vatandaşlarımızın kullanabileceği ve faydalı işler yaptık. Belediye olarak diğer kurum ve kuruluşlarla da işbirliği içerisindeyiz." diye konuştu.

Türkiye'de ilk olan mini terminaller, 18 sosyal yaşam merkezi, 6'sı okul olmak üzere 14 ayrı kamu binası ve iki kütüphane gibi yapılan yatırımlardan da bahseden Başkan Çelik, şöyle konuştu:

"Bir taraftan projeleri tamamlarken bir taraftan da yeni temeller atıyoruz. Önümüzdeki günlerde Türkiye'nin en kapsamlı Engelsiz Yaşam Merkezi, kanser hastaları için Hospice, Erciyes Üniversitesi ile yapılan protokol doğrultusunda kapsamlı bir kütüphane kompleksi, İncesu Kütüphanesi gibi yatırımların temellerini atacağız. Yapı Kontrol Daire Başkanlığımızın yanı sıra altyapı şirketimiz KASKİ yüzlerce noktada çalışıyor. Kırsal Hizmetler ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlıklarımız ilçelerimize yatırım ve hizmet götürüyor. Fen İşleri Daire Başkanlığımızın onlarca projesi devam ediyor. Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi ilk etabı ile Yapı Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yapılan yatırımların toplam tutarı ise 310 milyon lira."

Başkan Mustafa Çelik, görsel brifing kapsamında Büyükşehir Meslek Akademisi ve KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi binası hakkında 3 bin 450 metrekare inşaat alanına sahip tesisin iç donanımı ile 5,5 milyon TL'ye mal olacağını söyledi.