Kayseri’ye yeni müze müjdesi!

Kayseri’ye yeni müze müjdesi!

Kentteki çalışmalarına hız kesmen devam eden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’ye yeni müzeler kazandırıyor. Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’ye yeni müzeler kazandırıyor. Seçim döneminde Kayseri’nin müzeler şehri olacağını söyleyen Başkan Büyükkılıç, Koleksiyoner Mehmet Akgül ile Jandarma Mektebi ve müzeler için protokol imzaladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamında yapılan protokol imza törenine Başkan Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ve Koleksiyoner Mehmet Akgül katılım gösterdi. Zengin hat ve metal eşyalar koleksiyonuna sahip olan Mehmet Akgül ile Jandarma Mektebi ve Kayseri Mahallesi’nde müzeler kurulması amacıyla protokol imzalandı. 
Konuyla ilgili açıklamasında seçim sürecinde Kayseri’nin müzeler şehri olacağını belirttiğini dile getiren Başkan Büyükkılıç, “En az 10 müze yapacağımızı belirtmiştim. Mehmet Akgül’ün koleksiyonlarından oluşan ve Kayserimiz için önem arz eden bir müzeyi Melikgazi Belediyemiz ile işbirliği halinde yapacağız. Müzelerle ilgili ön protokolün hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kayseri sevdalısı Mehmet Akgül’e de teşekkür ediyorum” diye konuştu.