25 / 03 / 2023

Samsun Terme'ye otel ve kongre merkezi müjdesi!

Samsun Terme'ye otel ve kongre merkezi müjdesi!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Terme'ye yeni müjdeler vererek, Belediye Hizmeti Binası, Kaymakamlık Kampüsü, Otel ve Kongre Merkezi inşa edeceklerini söyledi.Samsun genelinde ilçe belediyeleriyle beraber adeta 'hizmet seferberliği' başlatan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, çalışmaları yerinde denetliyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Başkan Mustafa Demir, beraberinde Fen İşleri ve SASKİ şube müdürleri ile beraber Terme İlçesinde incelemeler yaptı. Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’ında eşlik ettiği ziyarette Mustafa Demir, cadde ve sokaklarda hayata geçirilecek yol çalışmalarıyla ilgili yetkililerden bilgi aldı. İncelemelerden sonra Terme’nin Gölyazı mahallesinde vatandaşlarla görüşen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir, ilçede yapılacak yatırım ve projeleri anlattı.

 

2020'DE 75 KM YOL YAPILACAK

 

264 kilometre yol ağı bulunan ilçede 4 ayda 40 km yol yaptıklarını söyleyen Başkan Demir, ‘2020 yılında planlanan yol uzunluğu ise 75 km. İlçedeki her cadde ve sokağın adeta yeniden yapılması gerekiyor. Allah’ın izniyle adım adım yapacağız. Yeni yapılacak yolların standardı yüksek olacak. Düz arazide genellikle 20 cm kalınlığında ve 6 metre genişliğinde beton yol yapacak, yanlarına kanallarını da döşeyeceğiz.  Sıcak asfalt olması gereken yerlere asfalt dökeceğiz. Fen işleri şube müdürlüğümüz ile detaylı planlama yapıyoruz.  Önümüzdeki yıl ilçede yapacağımız tüm alt yapı yatırımlarını size bildireceğiz.'' diye konuştu.

 

İLÇEYİ DEĞİŞTİRECEK YOL

 

Samsun Terme'nin ulaşımına ve gelişime büyük yarar sağlayacak 25 metrelik bulvarı yapmak istediklerini dile getiren Demir, "Mevcut bulvarlarda düzenleme yapacağız. Ama söz konusu bulvar yapıldığında ilçenin şehircilik konsepti değişecek. Modern ve güzel hale gelecek, çağ atlayacak. O bulvarla birlikte Terme'yi yeniden inşa edeceğiz. Meydanı açacağız. Otoparklar konusunda elimizden geldiği bütün gayreti sarf edeceğiz. Kaldırımlara park eden araçlardan insanlarımız yürüyemiyor. Terme gibi bir ilçede böyle bir şey olamaz. Bu işin üzerine kararlılıkla gideceğiz. İlçedeki okulları dışarı taşıyarak merkezi her anlamda rahatlamalıyız. Boşalacak alanların altı otopark, üstü park olabilir.'' diye konuştu.

 

 

YENİ PROJELERİ ANLATTI

 

Belediye Hizmet Binasını ve kaymakamlığı Fiskobirlik caddesine taşıyacaklarını müjdeleyen Başkan Mustafa Demir, ''Hastaneye komşu olan itfaiyeyi aşağıya kaydırarak mevcut itfaiye alanına camiyi taşımaya, boşalacak cami yerini de hastanenin otoparkı olarak hizmet vermesine karar verdik. Gerekli talimatları vereceğim. Yeni sanayinin alt yapısını planlıyoruz. 2020 sonuna kadar bitirerek sanayi esnafına kazandıracağız. Eski hastanenin bulunduğu yerin turizm, otel kongre merkezi olması için yazısını yazdık.  Plan tadilatı ile ilgili çalışıyoruz. Samsun ile Ordu arasında Terme, sanayi, ticaret, kültür ve turizm merkezi haline dönüşecek. Turizm denildiğinde akla ise Gölyazı geliyor. Burada Karavan Turizm Merkezi projesini başlattık. Şuan uygulama projesi çiziliyor. Önümüzdeki hafta Türkiye'nin en önemli mimarlarından biri gelecek ve bu konuyu görüşeceğiz. Projeyi tam bir turizm ve rekreasyon alanı tarzında genişletmeyi planlıyoruz. Bu yatırımları 4.5 yıl içinde tamamladığımızda büyük bir fark ortaya çıkacak. '' dedi.
 
Geri Dön