Çukurova Balkon

Kelebekler Vadisi projesi yılbaşında hizmete girecek!

Kelebekler Vadisi projesi yılbaşında hizmete girecek! Kelebekler Vadisi projesi yılbaşında hizmete girecek!

Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay AA muhabirine yaptığı açıklamada. Kelebekler Vadisi parkının 385 bin metrekare alanıyla Konya' nın en büyük parkı olma özelliğini taşıdığını söyledi...


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Konya'da Selçuklu ilçe belediyesi tarafından 385 bin metrekare alanda inşa edilen Kelebekler Vadisi. Aşkın Kanatları Müzesi'nin tamamlanmasıyla yılbaşında hizmete açılacak. 


Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay AA muhabirine yaptığı açıklamada. Kelebekler Vadisi parkının 385 bin metrekare alanıyla Konya'nın en büyük parkı olma özelliğini taşıdığını söyledi. 


Vadinin iki bölümden oluştuğunu, park alanındaki çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını, şu an küçük eksikliklerin giderilmesi için ıığraş verildiğini belirten Altay "İkinci etap ise Aşkın Kanatlan Müzesi.Buranın inşaatı halen devam ediyor" dedi. 


Türkiye'ye örnek bir projenin yürütüldüğünü ve binanın kelebek şeklinde inşa edildiğini anlatan Altay. "Kelebek şeklindeki binanın kanatlarından birinde, kafesler içinde oluşturacağımız botanik parkta kelebeklerin uçmasını sağlayacağız. Diğer bölümde ise müze yer alacak. Burada farklı türlerdeki kelebek koleksiyonları yer alacak. Koleksiyonlar içinde tüm dünya ülkelerinden gerçek kelebekler bulunacak. Renkler ve boyutları. bizim görmeye alışık olmadığımız endüstriyel türler. 

Özellikle çocukların ve hanımların büyük ilgisini çekeceğine inanıyoruz" dedi. 


Uygulamanın Türkiye'de bir ilk olduğuna işaret eden Uğur İbrahim Altay. "Kelebekler, Konya'yı en iyi simgeleyen canlılar. Dışişleri Bakanımız da temel atma törenimizde 'Kelebekler en çok Konya'ya yakışır' demişti. Biz sadece kelebek alanı oluşturmak istemiyoruz. Bunu aslında Konya ile bütünleştirmeye çalışıyoruz. Konya bir tasavvuf ve aşk şehri. Dolayısıyla Hazıeti Mevlana. semazen. tasavvuf ekseninde bir kelebeklere gidiş öngörüyoruz" diye konuştu. 


Yedigün Gazetesi