Kendine Has Sergi Mahall Bomonti İzmir'de!

Kendine Has Sergi Mahall Bomonti İzmir'de! Kendine Has Sergi Mahall Bomonti İzmir'de!

İstanbul Deniz Müzesi’nden sonra İzmir’e taşınan “Kendine Has Sergi” Tarihi Bomonti fabrikalarının dünden bugüne hikayesini aktaran özel koleksiyonlardan toplanarak hazırlanıyor. Mahall Bomonti Sanat’ta sanatseverlerle buluşan serginin açılış kokteyline iş sanat ve cemiyet dünyasının önemli isimleri katıldı. ‘Kendine Has Sergi’ İstanbul’da İkonik Bomonti fabrikalarının dünden bugüne hikayesini aktaran 140’ın üzerinde eserin yer alıyor.

“Kendine Has Sergi”, bu kez Ege’nin incisi İzmir’de sanatseverlerle buluştu. 


Türkerler Holding Genel Koordinatörü Prof. Dr. Attila Sezgin, “Türkerler Holding olarak, çok daha fazla ilgiyi hak ettiğini düşündüğümüz güzel İzmir’in sanat hayatına destek olmaktan, çok değerli sergileri İzmirlilerle buluşturmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi. Prof. Dr. Sezgin, “Mahall Bomonti  İzmir  üzerine en çok titrediğimiz projelerimizden biri. Modern çağın tüm mühendislik ve mimari olanaklarıyla ortaya çıkardığımız eşsiz tasarımın yanında, projenin üzerine kurulduğu arazideki tarihi doku daha ilk günden hepimizi etkisi altına aldı. 1912 yılında Bomonti Ailesi tarafından kurulan bira fabrikası ve asırlık ağaçlarla dolu bahçesi bir dönem kentin en hareketli mekanıydı. Biz de projemizi hazırlarken özel bir hassasiyetle bu tarihi dokunun korunmasını hedefledik. “Kendine Has Sergi” bu güzel mekanın dünden bugüne hikayesini İzmirlilere anlatmanın en güzel aracı oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

 

16 Temmuz’a kadar ücretsiz görülebilecek

Özel koleksiyonlardan toplanan eserlerin sanatseverlerle buluştuğu bu keyifli sergi 16 Temmuz tarihine kadar 10.00 – 20.00 saatleri arasında Mahall Bomonti Sanat’da ücretsiz olarak gezilebilecek. 

 

http://mahallbomontiizmir.com/