Kentsel dönüşüm süreci yavaş ilerliyor!

Kentsel dönüşüm süreci yavaş ilerliyor!


Kentsel dönüşüm için kolları sıvayan Dap Yapı, Ünalan, Balmumcu ve Kasımpaşa'yı radarına aldı. Dap Yapı'nın patronu Ziya Yılmaz, "Süreç yavaş ilerliyor. Geliştiricilerin desteklenmesi lazım" diye konuştu.


ap Yapı, rotasını dönüşüme kırdı. Birçok farklı bölgede araştırmalar yapan şirket, Ünalan, Balmumcu ve Kasımpaşa'yı da radarına aldı. Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Kentsel dönüşüm çalışmalarımız çok farklı bölgelerde sürüyor. Çeşitli arsalar üzerinde çalışıyoruz. Ünalan, Balmumcu ve Kasımpaşa'yla ilgileniyoruz. Fakat dönüşüm faaliyetleri ne yazık ki yavaş ilerliyor. Hükümetin, en çok da yerel yönetimlerin hızlandırıcı bir çaba içinde olması lazım. Geliştiricilerin desteklenmesi lazım" diye konuştu. Seçimlerden sonra konut satışlarının etkilenmediğinin de altını çizen Yılmaz, İstMarina'nın yüzde 86'sını sattıklarını söyledi. Yılmaz, "İnsanlar yaz tatiline çıkmadan önce gayrimenkul alışverişini tamamlamak istiyor. İstmarina'da 1463 ünitenin yüzde 86'sını satmış durumdayız; başka bir deyişle bin 260 dairemiz alıcısıyla buluştu" diye konuştu. 


SON ÇEYREKTE 3 YENİ PROJE 

Dap Yapı yılın son çeyreğinde 3 yeni proje lanse edecek. Toplamda 700 milyon liralık yatırım olan Adam Kule, Kartal'daki iki kule ve Taksim'deki Petek projelerini satışa çıkaracaklarını söyleyen Ziya Yılmaz, Dap Yapı'nın bir yandan Pendik'te Anadolu yakasının en büyük bulvarına sahip projesini hayata geçirmek için çalıştığını da sözlerine ekledi. 


ANADOLU YAKASINA ŞANZELİZE YAPIYOR

Dap Yapı'nın yeni projesinde, Bağdat ve Alemdağ caddelerinden sonra Anadolu Yakası'nın en uzun bulvarı yer alacak. 1.2 km uzunluğundaki bulvarda alışveriş ve eğlence mekanları birbiri ardına sıralanacak. Ziya Yılmaz, "Pendik'teki arsa için elbette orijinal bir tasarım planlıyoruz. İsmini henüz belirlemedik ama havaalanına yakın olmak bir esin kaynağı olabilir" dedi. 1.5 milyar liralık yatırım, 4 bin birimiyle şirketin yaptığı en büyük proje olacak.


Sabah