Kentsel dönüşümde lider kent Trabzon!

Kentsel dönüşümde lider kent Trabzon! Kentsel dönüşümde lider kent Trabzon!

2014 mahalli seçimlerinin ardından içme suyu ve alt yapı alanında 151 trilyonluk çalışma yaptıklarını ifade eden Gümrükçü oğlu, "önümüzde hazırlanmış 324 yeni proje daha var.


2014 mahalli seçimlerinin ardından içme suyu ve alt yapı alanında 151 trilyonluk çalışma yaptıklarını ifade eden Gümrükçü oğlu, "önümüzde hazırlanmış 324 yeni proje daha var. Toplam maliyetleri 658 trilyon. Atık su (kanalizasyon) projesi, içme suyu projesi ve yağmur suyu projesinin yapım ihalelerini 2015 yılının sonu ya da 2016 yılının başında gerçekleştireceğiz. Trabzon'u ülkemizin en yaşanılabilir şehri yapmak, dünyada da ilk 30 şehir arasına sokmak istiyoruz" ifadelerini kullandı. 


Gümrükçüoğlu: Trabzon, nüfusa oranlandığında ülkemizde en çok kentsel dönüşüm yapılan il konumundadır. Trabzon'u ülkemizin en yaşanılabilir şehri yapmak, dünyada da ilk 30 şehir arasına sokmak istiyoruz Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu. Trabzon'u karış karış gezerek vatandaşların görüş ve taleplerini dinleyerek, gerçekleştirilen çalışmalar hakkında hemşehrilerine ayrıntılı bilgiler veriyor. Ziyaretlerinde Trabzon'un son yıllarda aldığı yatırımlara dikkat çeken Başkan Gümrükçüoğlu, "Trabzon, nüfusa oranlandığında ülkemizde en çok kentsel dönüşüm yapılan il konumundadır. Şehrimizde bunca kentsel dönüşüm yapıldı ama yetmez. Dönüşüm projelerimiz devam ediyor. Çünkü Trabzon'umuzun buna ihtiyacı var" dedi. 


ULAŞIMDA DEV YATIRIMLAR 

Ulaşımda da önemli yatırımlara imza attıklarını belirten Gümrükçüoğlu. "Kanuni Bulvarı Trabzon için dev bir yatırımdır. Bu bulvar. ulaşım sorununu ortadan kaldıracağı gibi Trabzon'un merkezini tam iki katma çıkaracak. Erdoğdu yolu ve Uğurlu yolundaki çalışmaları yakından takip ediyoruz. İnşallah Çömlekçi ve Değirmendere kavşaklarında da düzenlemeler yapacağız. Ayasofya Kavşağı nda olduğu gibi bu kavşaklarımızda da sorun bırakmayacağız" diye konuştu. 


Karadeniz'de Son Nokta