Kentsel dönüşüme kira veya düşük faizli konut kredisi desteği!

Kentsel dönüşüme kira veya düşük faizli konut kredisi desteği! Kentsel dönüşüme kira veya düşük faizli konut kredisi desteği!

Kentsel Dönüşüm çalışmalarını hızlandırılarak yeni hedef belirlenirken devlet kentsel dönüşüm kapsamında 950 TL’ye kadar kira yardımı ya da düşük faiz oranlarıyla konut kredisi kullandırıyor...


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un açıkladığı hedef doğrultusunda yılda en az 300 bin konutun kentsel dönüşüme tabi tutulması bekleniyor. Böylelikle 2039'a kadar Türkiye'de 6 milyon 700 bin konutun dönüştürülmesi ile kentsel dönüşümün tamamlanması planlanıyor.

Devlet Destekli Konut Kredisi

Kredi Pazarı’nda yer alan habere göre; Yıkılan yapıların sahiplerine de devlet tarafından kira yardımı ve konut kredisi faiz desteği gibi kolaylıklar sunuluyor. Devlet kira yardımı kapsamında 950 TL ye kadar konut kredisi kapsamında ise 40 puanının üzerinde faiz desteğinde bulunuyor.

Gerekli evrakı tamamlayarak Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlükleri veya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine müracaat ederek kira yardımı ya da bankalardan devlet destekli düşük faiz oranlarıyla konut kredisi alabiliyor.