3. Köprü

3. Köprü

3. Köprü ve 3. Havalimanı gibi dev projeler Zekeriyaköy bölgesindeki fiyatları artırırken, projeler fiyatın artacağı öngörüsüyle satışlarını açılışlara bıraktı.

3. Köprü güzergahındaki arsaların değeri son 6 yılda yüzde 20 arttı!

3. Köprü ve bağlantı yollarının güzergahı üzerinde arsa satın alanlar şimdiden ihya oldu. Bölgedeki köylerde arsaların değeri son altı yılda 20 kat arttı. Projenin tamamlanmasıyla fiyatların daha da yükselmesi bekleniyor...

Köprüye rapor, havalimanına kule aynı firmadan!

3. havalimanı kontrol kulesi konsept yarışmasını "lale kule" tasarımı ile kazanan AECOM firmasının, 3. köprü projesinde ÇED raporu hazırlayan firma olduğu ortaya çıktı. İşte ayrıntılar...

3. köprünün dev kabloları kargoyla geldi!

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün iki ucunu birbirine bağlayacak olan dev kablolar, kargo uçakları ile Çin'den getirilmeye başlandı. Uçakla gelecek olan parçaların toplam 350 tonu bulacağı belirtildi.

3. Köprü rekor kırdı!

Kuzey Marmara Otoyolu ile yapımı devam eden Yavuz Sultan Selim Köprüsü inşaatında çalışmalar hızla devam ediyor. Yetkililer, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün hem asma hem de eğik askılı köprü özelliklerine sahip karma bir yapıya sahip olduğunu söyledi.

3. köprüde mutlu son yakın!

Gelecek yıl tamamlanması beklenen ve İstanbul trafiğini rahatlatacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde çalışmalar 24 saat devam ediyor. Betonarme imalatlar tamamlandı, geçici iskelelerin söküm işleri sürüyor.

3. köprüye demiryolu bağlantısı yapılacak!

TCDD Genel Müdür Yardımcısı Murtazaoğlu: "3. köprüye de bir demiryolu bağlantısı planlanıyor. Bu yılın sonuna kadar bir kesiminin yapım ihalesi projelendirmesi devam ediyor. Yıl sonundan önce ilanına çıkmaya çalışıyoruz" dedi.

Mega projeler seçim sonrasında hızla devam edecek!

Tamamlanmakta olan Yeni Havalimanı, Akkuyu Nükleer Santralı, 3. Köprü, İzmir-İstanbul Otoyolu, Avrasya Tüneli gibi mega projelerle yeni bir çağın başlangıcına doğru emin adımlarla koşuyoruz.

3. köprünün son hali!

Dünyanın en geniş asma köprüsü olma özelliğini taşıyan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde çalışmalar gece gündüz devam ederken, köprünün son hali görüntülendi.

3. Köprü'de son 535 metre!

ICA’nın hayata geçirdiği 3’üncü boğaz köprüsü projesinde çelik tabliye montaj işlemlerinde son viraja girildi. Köprüde en ağırı 923 ton olan 59 çelik tabliyeden 36’ünün montaj ve kaynak işlemleri sona erdi.

3. köprü bitiyor!

Foto muhabiri Sökmen Baykara, İstanbul'da inşaatı süren 3'üncü Köprü'yü havadan görüntüledi. Köprü ve Marmara Otoyolu'nun son halini gösteren fotoğraf, inşaatın bir hayli ilerlediğini göz önüne serdi.

3. Köprü'nün bitimine 648 metre kaldı!

Yapımına 2013 yılında başlanan 3 milyar dolar maliyetli 3. köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinde köprü kulelerine ana taşıyıcı kablonun döşenmesine başlandı.

3. Köprü'de son 648 metre!

YAPIMINA 2013 yılında başlanan 3 milyar dolar maliyetli 3. köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinde köprü kulelerine ana taşıyıcı kablonun döşenmesine başlandı.

3. Köprü'de çelik tabliye montajlarının yarısı tamamlandı!

Yavuz Sultan Selim Köprüsünde çelik tabliye montaj işlemlerinin yarısı bitti. Köprünün Anadolu yakasına konulacak 13'üncü tabiiye ile birlikte 59 tahliyeden 29'unun montaj ve kaynak işlemi sona erdi.

3. köprünün tabliye montajı yarılandı!

İstanbul'un iki yakasını üçüncü kez birleştirecek olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde çelik tabliye montaj işlemlerinin yarısı bitti.

3. köprü, İstanbul Havalimanı ve Kanal İstanbul hızlı tren güzergahı!

Gebze-Çayırova’dan başlayan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve İstanbul Havalimanı üzerinden Kanal İstanbul’a uzanması planlanan hızlı tren güzergahının ayrıntıları belli oldu. İşte 3. köprü, İstanbul Havalimanı ve Kanal İstanbul hızlı tren güzergahı...

Rekabet Kurumu: 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu hisse devri izne tabi değil!

Rekabet Kurumu, 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Yatırım ve İşletme A.Ş. hisse devri işleminin 'izne tabi olmadığına' karar verdi.

3 milyar dolarlık 3. Köprü'nün yüzde 51’i nasıl 688 milyon dolara satıldı?

3 milyar dolar civarında yatırım öngörülen 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu'nun yüzde 51'inin 688 milyon dolara satılacak olması kafada soru işaretlerine neden oldu.

3. Köprü’de neler oluyor?

İtalyan Astaldi 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinden çıkıyor. İtalyanlar dev projeden çıkarken 6 Çinli şirket ise oluşturdukları konsorsiyumla projenin yüzde 51'ini satın alacak. 

3.köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu arsa yatırımı için fırsatlar sunuyor!

Yatırım ve Gayrimenkul Danışmanı Gamze Özlü, 3. köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu çevresindeki arsaların yatırım için fırsatlar sunduğunu ifade etti...

Bakan Arslan'dan 3. köprü eleştirilerine yanıt!

Bakan Arslan, "3. köprü uzak" eleştirilerine "Aldığınız mesafe belki küçük, şimdi daha fazla mesafe gidiyorsunuz ama dur- kalktan kaynaklı 3-4 misli yakıt tüketiyorlar. Çevreye verdiğimiz zarar ayrı bişey. En azından 3. Köprü kullandığınızda hangi saatte hangi zamanda hedef noktaya ulaşacağınızı bil

3. Köprü projesinin ÇED raporuna ilişkin 8 sorun mecliste!

İstanbul 3. Köprü projesinin Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirme Raporu'ndaki analizler açısından değerlendirilmesine ilişkin soru önergesi hazırlandı..

Türkiye'den 3. köprü 'dünyanın en uzun köprüleri' arasında olacak!

Türkiye 2023 hedefleri arasındaki Çanakkale 1915 Köprüsü ile dünyanın en uzun köprüsünü inşa edecek.Çanakkale 1915 Köprüsü tamamlandığında Türkiye 3 köprü ile dünya sıralamasına girmiş olacak.

3.Köprü-3.Havalimanı-Halkalı Demiryolu Projesi'nin ÇED süreci başladı!

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek olan 3. Köprü-3. Havalimanı-Halkalı Hızlı Tren Hattı için ÇED süreci başlıyor. 4 milyar 421 milyon lira yatırımla inşa edilen proje 2 hat olarak planlandı.

3. Köprü inşaatının çevreye etkileri meclis gündeminde!

CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu, 3. Köprü'nün çevreye etkilerine ilişkin soru önergesi hazırladı. Tanrıkulu sorularının Çevre Ve Şehircilik Bakanı Kayseri Mehmet Özhaseki tarafından yanıtlandırılmasını istedi..

3. Köprü güzergahındaki ağaç kesme çalışmaları meclis gündeminde!

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, 3. Köprü güzergahındaki bir ağaç kesme çalışmasına ilişkin soru önergesi hazırladı. Yarkadaş sorularının Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından yanıtlandırılmasını talep etti.

Nihat Özdemir: 3. Köprü bağlantıları için finansmanı beklemedik!

3. Köprü’nün açılmasıyla yaşanan trafik sıkıntısını çözecek Kuzey Marmara Otoyol projesi konsorsiyumunda yer alan Limak’ın Başkanı Nihat Özdemir,“Sıkıntının farkındayız, bir an evvel çözmek için yolun yapımına finansmanı beklemeden başladık. Şu an 1500 kamyon şoförü arıyoruz” dedi.

3. köprü ile Türkiye, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacak!

Yıllık sadece işgücü ve yakıttan 1.8 milyar dolar katkı sağlayacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü hizmete girdi. Ticareti hızlandıracak 3. Köprü ile Türkiye, 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefine bir adım daha yaklaştı.

3. Köprü

3. Köprü 3. Köprü

Kuruluşu 35 yıla dayanan bugün enerjiden turizm ve gayrimenkule kadar pek çok alanda faaliyetlerini sürdüren Ortadoğu Grup, Zekeriyaköy’de yaptığı Merkez Zekariyaköy projesine yeni etaplar eklemeye hazırlanıyor. 64 konuttan oluşan Merkez Zekariyaköy projesinin ilk etabının tamamlanarak teslim edildiğini aktaran Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gür, “Bu etaptaki konutların neredeyse hepsi satıldı. 36 konutluk ikinci etapta da satışlar ilerliyor. Ancak artık nazlı satış yapıyoruz. Çünkü 3. Köprü ve güzergâhları, havaalanı ve metro gibi büyük projeler güzergâhtaki konutların fiyatlarını artırdı. Önceden bölgede konutların metrekare fiyatları 2 bin -2 bin 500 dolar iken şimdi 3 bin- 4 bin dolar arasında değişen konut fiyatları mevcut. Açılışa birlikte bu fiyatlar daha da yükselecek. Bölgede zaten fazla konut üretimi yok. Bu...