28 / 11 / 2022

KÖYDES

KÖYDES

Ağrı'nın Tutak ilçesine bağlı Adakent köyünde okula gitmek için nehirden geçen öğrenciler için yıl içinde köprü yapılacağı bildirildi

Siirt TOKİ Anahtar Teslim Töreni gerçekleştirildi!

Siirt Toplu Açılış ve TOKİ Anahtar Teslim Töreni Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleştirildi...

Veysel Eroğlu: Başbakanımız köylerin de şehirler gibi olması talimatını verdi!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''köylerin de şehirler gibi olması'' talimatını verdiğini, bunu yerine yerine getirmek için çalıştıklarını söyledi

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin: 13 ilimiz, büyükşehir olabilir!

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, büyükşehir statüsü alacak il sayısının 13 olmasını beklediğini açıkladı.Bakan Şahin bu yıl 14 yeni hükümet konağı binasının da inşa edileceğini açıkladı

TÇMB ve Vilayetler Birliği Ankara'da beton yolları anlattı!

TÇMB ve T.C. Vilayetler Birliği tarafından Ankara’da “İl Özel İdareleri Beton Yollar ve KÖYDES Eğitim Semineri’ düzenlendi. Seminerde, Beton Yol Maliyet Analizleri ve Uygulamaların faydaları değerlendirildi.

Isparta'nın köylerine 11 milyon TL'lik yatırım!

Isparta Valisi Şehmus Günaydın, KÖYDES projelerine 2017 yılı için yaklaşık 11 milyon TL ödenek ayrıldığını belirterek, toplam 107 proje yürütüldüğünü açıkladı.

Artvin'de kent yenileme çalışmaları başladı!

Artvin'de KÖYDES projesi kapsamında kentte yatırımlar sürüyor. Artvin'de Üçırmak ve Sırtoba köy yollarının açılışı gerçekleşti.

Muş Varto'nun alt yapısı sil baştan!

Muş'un Varto Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, ilçede devam eden yol yapım çalışmalarını denetledi.Çetin, ''2016 yılı yatırım programında Özel İdare Genel Sekreterliği ve KÖYDES projesi kapsamında 2015 yılında kalan ve 2016 yılında yaz sezonunda yapılması planlanan asfalt yol çalışması yapılacak.''dedi.

Yozgat KÖYDES projesine 8 milyon TL ödenek!

YOZGAT’ta, Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) kapsamında devam eden çalışmalar Vali Kemal Yurtnaç başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda değerlendirildi.

Bilecik KÖYDES projesinde altyapı çalışmaları başladı!

Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı’nın 2015 yılı KÖYDES projesi kapsamında Gaziler köyünde hız kazanan alt yapı çalışmaları başladı.

Yalova'nın köylerine 2016'da 10 milyon TL'lik yatırım yapılacak!

Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, İl Özel İdaresi ve Köydes olarak köylere 2016 yılında 10 milyon liralık yatırım yapılmasının planlandığını söyledi.

Siirt KÖYDES projesi çalışmaları ne durumda?

Siirt’in Baykan İlçe Kaymakamı Mehmet Kocabey, Çukurca köyünde incelemelerde bulundu. KÖYDES ve kamu yatırımları çerçevesinde yapılan yol yapım çalışmalarını inceleyen Kaymakam Kocabey, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İzmir'e son 12 yılda 24 milyar liralık yatırım yapıldı!

İzmir'e ulaştırma, haberleşme, eğitim, sağlık, adalet, orman ve su işleri, enerji, çevre, Toki, tarım ve hayvancılık, spor, turizm, vakıflar, teknoloji, köydes, spor, üniversite ve bir çok alanda 24 milyar liranın üzerinde yatırım yapıldı.

Elbeyli'de asfalt çalışması başladı!

Kilis İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat, KÖYDES kapsamında Elbeyli İlçesine bağlı köylerde asfalt çalışmasına başladıklarını söyledi. Dozer, stabilize, greyderli reglaj çalışmaları ile kanalizasyon ve içme suyu çalışmaları da sürüyor...

Yozgat İl Özel İdaresi 40 kilometre yol asfaltlayacak!

Yozgat İl Özel İdaresi Köydes Kapsamında 40 kilometre yol asfaltlayacak. Yozgat İl Genel Meclis Başkan Vekili Ali Açıkgöz, "İçme suyu konusunda da içme suyu şebekesi ve depoları konusunda bakım ve onarım çalışması olacak." dedi...

Amasya köylerindeki su depolarında hijyen tadilatı başladı!

Amasya İl Özel İdaresi, KÖYDES ek programı kapsamında yapılan içme suyu inşaatlarına ilaveten su depolarında da hijyen tadilatı başlattı. Çivi Köyü’nde inşaatı yarım kalan 30 metreküplük depo inşaatı da onarımdan geçti...

Akçakoca Esmanım Köyü'ne su şebekesi döşeniyor!

Düzce Akçakoca'da Köydes Projesi kapsamında boruları İl Özel İdaresi tarafından karşılanan 8 bin 400 metrelik Esmahanım köy içi şebeke hattı ve kolektör sistemi yapımına başlandı...

KÖYDES Haberi

KÖYDES

Tutak Kaymakamı Gürbüz Saltaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu nehrin üzerine 13 yıl önce bir köprünün temelinin atıldığını fakat çeşitli nedenlerle tamamlanamadığını belirtti.

Okula gitmek için başka bir yolun da bulunduğunu fakat yakın olduğu için öğrencilerin nehirden geçmeyi tercih ettiklerini anlatan Saltaş, şunları söyledi:

"İlçemize bağlı Adakent köyünde okuyan öğrencilerimiz yatılı ilköğretim bölge okuluna gittikleri için haftanın iki günü bahse konu olan yolu kullanıyorlar. Pazartesi gidip, cuma dönüyorlar. Nehir üzerine köprünün yapımını Valimizin bilgileri dahilinde 2010 yılı KÖYDES programı kapsamına aldık. Hava şartlarının düzelmesi ile çelik modelli köprümüzün inşasına başlayacağız. Köprü yıl içinde içinde yapılarak, öğrencilerimizin mağduriyeti giderilecektir."
AA

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

Nehirden geçen okul yoluna köprü sözü 
 
Ağrı'nın Tutak ilçesine bağlı Adakent köyünde okula gitmek için nehirden...