29 / 09 / 2022

Ağrı'da köprü yapılacak!

Ağrı'da köprü yapılacak!

Ağrı'nın Tutak ilçesine bağlı Adakent köyünde okula gitmek için nehirden geçen öğrenciler için yıl içinde köprü yapılacağı bildirildiTutak Kaymakamı Gürbüz Saltaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu nehrin üzerine 13 yıl önce bir köprünün temelinin atıldığını fakat çeşitli nedenlerle tamamlanamadığını belirtti.

Okula gitmek için başka bir yolun da bulunduğunu fakat yakın olduğu için öğrencilerin nehirden geçmeyi tercih ettiklerini anlatan Saltaş, şunları söyledi:

"İlçemize bağlı Adakent köyünde okuyan öğrencilerimiz yatılı ilköğretim bölge okuluna gittikleri için haftanın iki günü bahse konu olan yolu kullanıyorlar. Pazartesi gidip, cuma dönüyorlar. Nehir üzerine köprünün yapımını Valimizin bilgileri dahilinde 2010 yılı KÖYDES programı kapsamına aldık. Hava şartlarının düzelmesi ile çelik modelli köprümüzün inşasına başlayacağız. Köprü yıl içinde içinde yapılarak, öğrencilerimizin mağduriyeti giderilecektir."
AA

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

Nehirden geçen okul yoluna köprü sözü 
 
Ağrı'nın Tutak ilçesine bağlı Adakent köyünde okula gitmek için nehirden geçen öğrencilerle ilgili haber, kaymakamlığı harekete geçirdi. Tutak Kaymakamı Gürbüz Saltaş, "Nehir üzerine yıl içinde köprü yapılarak öğrencilerimizin mağduriyeti giderilecek." dedi. 
 
Elmalı nehrinin üzerine 13 yıl önce bir köprünün temelinin atıldığını belirten Gürbüz Saltaş, çeşitli sebeplerle projenin tamamlanamadığını ifade etti. Okula gitmek için başka bir yolun da bulunduğunu fakat yakın olduğu için öğrencilerin nehirden geçmeyi tercih ettiklerini anlatan Saltaş, "Köprü yapımını valimizin bilgileri dahilinde 2010 yılı KÖYDES programı kapsamına aldık. Hava şartlarının düzelmesi ile çelik modelli köprümüzün inşasına başlayacağız.'' diye konuştu. 
Zaman
Geri Dön