Milli Savunma Bakanlığı

Milli Savunma Bakanlığı

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde Milli Savunma Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kuruldu.

Esenler'de yapılacak dev park için çalışmalar başladı!

Milli Savunma Bakanlığı'nın tahsis ettiği 8.7 milyon metrekarelik arazide Esenler Belediyesi'nce yapılacak dev park için çalışmalar başladı. Alanın 2.5 milyon metrekarelik alanına yapılacak park, dünyanın en büyüklerinden biri olacak.

Milli Savunma Bakanlığı yapım ihalesi yapıldı!

MİLLİ Savunma Bakanlığı Genel Kurmay Başkanlığı Bağlıları ve Müsteşarlık Ankara İnşaat Emlak Bölge Başkanlığı 2014/100068 ihale numarasıyla ihaleye çıkarttığı yapım ihalesini açık ihale usulü ile gerçekleştirdi.

Milli Savunma Bakanlığı su deposu yapım ihalesi tamamlandı!

MİLLİ Savunma Bakanlığı Genel Kurmay Başkanlığı Bağlıları Ve Müsteşarlık Ankara İnşaat Emlak Bölge Başkanlığı 2014/71122 ihale numarasıyla ihaleye çıkarttığı yapım ihalesini açık ihale usulü ile gerçekleştirdi.

Dur Yolcu Anıtı bakımsızlıktan dökülüyor!

Polatlı'da Kurtuluş Savaşı 'nı simgelemesi için Kartaltepe bölgesine yaptırılacak olan dev " Dur Yolcu Mehmetçik Anıtı " yapım süreci krize dönüştü. Genelkurmay ile ressam M. Vural Yurdakul mahkemelik olunca, anıtın rölyefleri kayboldu.

Milli Savunma Bakanlığı yapım ihalesi tamamlandı!

MİLLİ Savunma Bakanlığı Genel Kurmay Başkanlığı Bağlıları Ve Müsteşarlık Ankara inşaat Emlak Bölge Başkanlığı 2014/55935 ihale numarasıyla ihaleye çıkarttığı yapım ihalesini açık ihale usulü ile gerçekleştirdi.

Doğu'da 32 adet karakol yapımı planlanıyor!

Milli Savunma Bakanlığı, imzalanan 2 adet protokol kapsamında Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 32 adet karakol yapımı planlıyor. Bakanlığa göre inşaatları devam eden ve tamamlanan toplam 80 adet hudut karakolu bulunuyor.

Askeri alanlar imara açılıyor mu!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "şehir merkezinden taşınan askeri kışla arazilerinin ne olacağı" sorusu üzerine böyle bir projeden haberinin olmadığını söyledi. Bayraktar, "askerler kendi alanlarını rehabilite etmek istiyor" dedi...

TOKİ doğuda 19 ilde 3 bin 360 lojman yapacak

TOKİ, Milli Savunma Bakanlığı ile yapılan protokol çerçevesinde 19 ilde 3 bin 360 adet lojman yapacak.

Askerden TOKİ'ye dev teklif

Milli Savunma Bakanlığı, Konak Belediyesi ve TOKİ'ye Güzelyalı Asker Hastanesi'nin bulunduğu alana 400 yataklı bina yapılması karşılığında, Hatay'daki araziyi önerdİ.

Milli Savunma Bakanlığı bina ve tesis onarımı yaptıracak

Milli Savunma Bakanlığı İnşaat Emlak ve Nato Enf. Dairesi Başkanlığınca bina ve tesislerinin onarımı yaptırılacak.

Çorum Alacahöyük Müzesi'nin onarımı yapılacak!

Ankara Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü, Çorum Alacahöyük Müzesinin onarım, teşhir, tanzim ve çevre düzenlemesi işini yaptırmak üzere ihale açtı

Elimsan'ın yüzde 79'unu Saudi Cable aldı!

Beyaz Enerji operasyonunun fitilini, TEAŞ'tan kazandığı bir ihaleyle ilgili yaşadığı sıkıntı sonrası yetkililere ihbar mektupları yazarak yakan Elimsan'ın yüzde 79'u Suudiler'in oldu

Milli Savunma Bakanlığı anıt onarımı yaptıracak!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Afyonkarahisar'da bulunan "Suvermez" ve Malatya'da yer alan "Yaka" Şehitliğinin onarımı için ihale açtı

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun hakkında çıkan haberlere yalanlama!

Esenler Belediyesi –Milli Savunma Bakanlığı arasında 29 Nisan 2015'de imzalanan protokol çerçevesinde Fenerbahçe Orduevi yerleşkesinde inşa edilen konutlara ilişkin Cumhuriyet Gazetesi'nin yaptığı yalan haber tepkilere sebep oldu...

Teröristlerin yıktığı Ermeni Klisesi'ni Türkiye onardı!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından, Barış Pınarı Harekâtı ile terör örgütü YPG/PKK’dan temizlenen Tel Abyad’da teröristlerin mevzi oluşturduğu ve zarar verdiği Ermeni Kilisesi’nin temizlenip yeniden elden geçirildiği açıklandı.

Tel Abyad’daki Ermeni Kilisesi onarılıyor!

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütü YPG/PKK'dan temizlenen Tel Abyad'da teröristlerin mevzi haline getirdiği ve zarar verdiği Ermeni Kilisesi'nin temizlenerek yeniden elden geçirildiğini bildirdi...

Tank Palet fabrikası resmen A.Ş’ye geçti!

Sakarya'daki Tank Palet Fabrikası'nın sahibi resmen değişti. Yönetim, Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Askeri Fabrika ve Tersane İşletme Anonim Şirketi’ne (ASFAT) geçti.

Bornova Belediyesi'nden Milli Eğitim Bakanlığı’na arsa tahsisi!

Bornova Belediyesi’nin Erzene Mahallesi 498, 707 ve 719 sokaklar arasında bulunan ve imar planında yol, yeşil alan ile ilkokul olarak görülen 3 bin 500 metrekarelik arsası, Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis edildi.

Milli Savunma Bakanlığı’na ait iki arazi Konya Büyükşehir'e devrediliyor!

Milli Savunma Bakanlığı’na ait olan 47. Mühimmat Bölük Komutanlığı ile 56. Bakım Fabrika Müdürlüğü’nün arazileri Konya Büyükşehir Belediyesi’ne devrediliyor

Türkiye’nin en büyük parkı Kayseri'de inşa ediliyor!

Atatürk’ün talimatı ile kurulan Türkiye’nin ilk uçak fabrikası, Milli Savunma Bakanlığı ile yapılan son proje değişikliğiyle Central Park'a dönüştürülecek.

Kuleli Askeri Lisesi'nin akıbeti ne olacak?

Kuleli Askeri Lisesi’nin bahçesi, Milli Savunma Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nı karşı karşıya getirdi. Milli Savunma Bakanlığı müze olarak sadece binayı vermekte diretince, 180 dönümlük bahçenin bir bölümünü de isteyen Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüşmeler tıkandı.

TOKİ'den İran sınırına 144 kilometrelik yeni duvar!

Suriye sınırından kontrolsüz geçişlerin önlenmesi için Milli Savunma Bakanlığı ile yapılan protokol çerçevesinde 688 kilometre uzunluğunda duvar inşa eden TOKİ, İran sınırı için yaklaşık 144 kilometrelik duvarın ihalesini tamamladı

Milli Savunma Bakanlığı'ndan 8 inşaat ihalesi!

Milli Savunma Bakanlığı, Belli istekliler arası 8 yapım işini ihaleye çıkardı. İhale ilanları bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı.

Deniz Harp Okulu Kışlası imara açıldı!

Tuzla Kaymakamlığı, okula ait 8 bin metrekarenin kendilerine tahsis edilmesini istedi. Milli Savunma Bakanlığı bu talebi kabul etti. ‘Eğitim alanı’ olarak düzenlenen yeni bölgeye onay verildi.

Beyoğlu'ndaki hazine arazisi İBB'ye devredildi mi?

İBB ile Milli Savunma Bakanlığı arasında 2005 yılında Kasımpaşa Takas Protokolü imzalandı. Protokole göre, Beyoğlu'nda Hazine'ye ait MSB'ye tahsis edilmiş 292 bin 460 metrekarelik arazi ve üzerindeki tesisler İBB'ye devredilecekti, Sözcü'den Özlem Güvemli'nin haberine göre bu devir gerçekleşmedi...

Mehmet Özhaseki: Askeri alanların hepsi taşınmayacak!

Askeri alanların şehir dışına taşınması konusunda Genelkurmay gibi karargâhların yer almadığını belirten Özhaseki, “Kuvvet komutanlıklarının veya benzer yerlerin taşınıp taşınmayacağı hususu Milli Savunma Bakanlığı’nın ve Başbakanlığın takdirinde” dedi.

Milli Savunma Bakanlığı

Milli Savunma Bakanlığı Milli Savunma Bakanlığı

Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması ve Milli Savunma Üniversitesi Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. 


Buna göre, Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde kurulan Milli Savunma Üniversitesi, rektörlüğe bağlı olarak, kurmay subay yetiştirmek ve lisansüstü eğitim vermek amacıyla yeni kurulan enstitülerden, kara, deniz ve hava harp okullarından, astsubay meslek yüksekokullarından oluşacak. 


Üniversitenin rektörü, Milli Savunma Bakanının önereceği ve Başbakanın uygun göreceği üç aday arasından Cumhurbaşkanı tarafından seçilecek. Ayrıca rektöre, görevlerinde yardımcı olmak üzere sayısı dördü geçmemek üzere Milli Savunma Bakanı tarafından rektör yardımcıları atanacak. Üniversitenin teşkilatı, Bakanlar Kurulu kararıyla oluşturulacak. 


Enstitü müdürleri, Milli Savunma Bakanı tarafından atanacak, enstitülerin altındaki gerekli akademik birimler, rektörün teklifi üzerine Milli Savunma Bakanlığınca oluşturulacak. Enstitülere giriş şartları ile enstitülerin...