Türkiye Ormancılar Derneği Genel Başkanı Yumurtacı

Türkiye Ormancılar Derneği Genel Başkanı Yumurtacı

Türkiye Ormancılar Derneği Genel Başkanı Yumurtacı: "Orman milyonlarca canlının birlikte yaşadığı bir ekosistemdir. Asla kaynak olarak görülemez. Ormanı yana yana gelmiş ağaç topluluğu sanan zihniyete karşı çıkıyor ve duyarlı herkesi göreve çağırıyoruz" d

Çeşme Turizm Projesi'ne tepki! 

Türkiye Ormancılar Derneği, Orman Mühendisleri Odası, Tarım Orman-İş Sendikası ve Orman Teknikerleri Derneği’nin İzmir şubeleri, Kültür Bakanlığı tarafından Çeşme Yarımadası’na yapılacak “Çeşme Turizm Projesi”ne tepki gösterdi.

Kanal İstanbul'la 458 hektarlık ormanlık alan yok mu olacak? 

Türkiye Ormancılar Derneği ve Kuzey Ormanları Savunması, Kanal İstanbul projesi ile İstanbul’daki orman varlığına büyük bir darbe vurulacağını belirtti...

Emekliye düşük taksitli konut imkanı!

Devlet, yoksul, bakıma muhtaç, kimsesi olmayan yaşlılar için birçok destek veriliyor. TOKİ ve Türkiye Emekliler Derneği emekliler için düşük taksitli konut imkanı sunuyor.

TOKİ Safranbolu kurası 5 Nisan'da çekilecek!

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Safranbolu Şube Başkanı Saim Tiryaki, Karabük Belen Mahallesi'nde yapım çalışmaları süren bin 144 konutun kura çekimine katılmak isteyenlerin başvuru yapmaları gerektiğini söyledi. 

Sibel Gönül: Yeni İzmit'i oluşturacağız!

AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi’ne yaptığı ziyarette konuştu. Gönül “Eski İzmit’i koruyarak yeni İzmit’i oluşturacağız” ifadelerini kullandı.

Emekliler yakıt ve kira desteği istiyor!

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün yaptığı açıklamada "Emeklilerimizin bilhassa kış aylarında yakıt ve kira desteğine ihtiyaç duyduğu açıkça ortadadır." dedi.

Yaylalarda imar affına başvuru sayısı 100 bini geçti!

TOD (Türkiye Ormancılar Derneği) tarafından hazırlanan rapora göre, Karadeniz yaylalarında yapılan ve yaylaların doğal yapısını bozan kaçak yapıların affı için yapılan başvuru sayısı 100 bini geçti.

Safranbolu TOKİ projesinde anahtar teslimleri yapıldı!

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Safranbolu Şube Başkanı Saim Tiryaki, TOKİ tarafından Kirkille Mahallesi'nde inşa edilen konutların anahtarlarının teslim edildiğini söyledi. 

Ev sahibi olamayan emeklilere müjde!

Ev sahibi olamayan emekliler için proje başlatan Türkiye Emekliler Derneği, İstanbul, Ankara, Konya ve Bursa’da uygun fiyatla satılacak projeler başlattı...

Tokat'ta 292 konut için 3 bin emeklinin başvurması bekleniyor!

Türkiye Emekliler Derneği Tokat Şube Başkanı Kadir Erüre, 292 konut için 3 bin emeklinin müracaat etmesini beklediklerini dile getirdi. 

Emeklilere ucuz konut müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un açıkladığı gayrimenkul sektörünü hareketlendirecek çalışmanın ardından bir konut projesinin daha emekliler tarafından başlatıldığı ortaya çıktı. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), emekli vatandaşlar için 300 bin konut için harekete geçti.

Türkiye Kızılay Derneği Konya kat karşılığı inşaat ihalesi 13 Haziran'da!

Türkiye Kızılay Derneği Konya Şubesi Başkanlığı, Konya'da kat karşılığı inşaat ihalesi yapıyor. Açık artırma ihalesi 13 Haziran'da gerçekleşecek..

Konya Karatay'da kat karşılığı inşaat ihalesi 4 Nisan'da!

Türkiye Kızılay Derneği Konya Şubesi Başkanlığı tarafından Konya iline bağlı Karatay İlçesi'nde kat karşılığı inşaat yaptırıyor...

Türkiye Ormancılar Derneği Genel Başkanı Yumurtacı Haberi

Türkiye Ormancılar Derneği Genel Başkanı Yumurtacı

Türkiye Ormancılar Derneği Başkanı Mustafa Yumurtacı, ormanların çok büyük tehdit ve saldırı altında olduğunu iddia ederek, "Orman milyonlarca canlının birlikte yaşadığı bir ekosistemdir. Asla kaynak olarak görülemez. Ormanı yana yana gelmiş ağaç topluluğu sanan zihniyete karşı çıkıyor ve duyarlı herkesi göreve çağırıyoruz" dedi.

Yumurtacı, Türkiye Ormancılar Derneği’nde düzenlediği basın toplantısında "Ormanlarımıza Sahip Çıkalım Birliği" adına bir açıklama yaptı.

"Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanunu Tasarısı"nın 1 Şubat’ta TBMM Başkanlığına sunulduğunu anımsatan Yumurtacı, "Kanun tasarısı bazı komisyonlar yanında ’Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu’nda görüşülerek Alt Komisyona gönderilmiştir" diye konuştu.

Bu tasarı ile en önemli doğal varlık olan ormanları koruyucu bir politika güdülmediğini savunan Yumurtacı, şunları kaydetti:

"2B ile orman...