türsab

türsab

18 yıllık Başaran Ulusoy egemenliğini yıkmaya çalışan ‘TÜRSAB Hepimizin’ grubunun adayı Hasan Erdem ile hem Bursa’nın turizm potansiyelini hem de birlik seçimlerini değerlendirdik. Erdem’e göre Bursa’nın tanıtımında öne çıkaracağı özellik termal turizm.

Murat Şirin: Turizm olumsuz etkilenecek!

TÜRSAB Adana Başkanı Murat Şirin: "Sektör olarak Suruç saldırısını kınıyoruz, bu tür saldırılar turizmi olumsuz etkiler"

Doğa ve Macera Turizmi'ne 1.2 trilyon dolar harcandı!

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) kamuoyuna açıkladığı Doğa ve Macera Turizmi raporuna göre 2014’te 1.1 milyar kişi macera turizmine 1.2 trilyon dolar harcadı.

TÜRSAB, Aralık ayında seçimli genel kurula gidiyor!

TÜRSAB, aralık ayında seçimli genel kurula gidiyor. Yönetimden ayrılma ve istifalar oldu. TÜRSAB’ın şirketleri üzerinde... 2. Başkan Firuz Bağlıkaya yönetimden ayrıldı. Ali Rıza Koç istifa ederek muhalefete katıldı.

Başaran Ulusoy: Türkiye'nin turizm hedefi 36 milyar dolar!

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, "Suriye, Tunus, Fas, Cezayir, Mısır, Libya ve Irak'taki olumsuzluklara, Avrupa'daki bütün ekonomik daralmalara rağmen 42 milyon turisti aşacaktır. Ülkemize 35-36 milyar dolar döviz girdisi sağlanacaktır" dedi.

Başaran Ulusoy: Türkiye dünya çapında kongre merkezi olacak!

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, turizmdeki kan kaybını durdurmak için turistlerden alınan ayakbastı parasının kaldırılması ve uçaklara yakıt desteğinin potansiyel ülkeler için de verilmesi gerektiğini söyledi.

İstanbul'da otel sektörü bitiyor mu?

Turizm Bakanlığı’na göre turist sayısı artıyor ama otelciler talep yokluğundan fiyatları düşürüyor. Başkanı Timur Bayındır otelcilerin şikâyet halinde olduğunu belirtti.

Alanyalı turizmciler sezondan endişeli!

Türkiye Seyahat Acerıtalan Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Çavuşoğlu, Türkiye'ye ilk 3 ayda giren Rus ve İskandinav turist sayısında geçen yıla göre yüzde 40'lık düşüş olduğunu söyledi.

Rusya'daki kriz Antalya turizmini etkiledi!

Rus turistlerin en gözde mekanı olan Antalya'da moraller bozuk. Rusya'yı sarsan ekonomik kriz yüzünden rezervasyonlar bir bir iptal oluyor. Rezervasyon iptalleri ilk 4 ayda yüzde 40'a ulaştı.

Göcek'teki koylara sahip çıkalım!

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, doğaya sahip çıkılmasını istedi. Ulusoy, koyların korunması için yapılacak kampanyalara otobüs tahsis edecek.

Rusya'dan Türkiye'ye son dakika rezervasyonları başladı!

Geçen yılki rakamlara ulaşmayı umut ettiklerini belirten TÜRSAB Başkanı Ulusoy, " Rusya 'dan son dakika rezervasyonları başladı " dedi.

Turizme ikinci destek paketi Ekim ve Kasım döneminde gelecek!

TÜRSAB'ın Turizm Destek Paketi Raporu'na göre Türkiye atılan bu adımlarla Rusya pazarındaki kan kaybını yüzde 10-15 seviyelerinde tutmayı planlıyor. Bunun içinde önümüzdeki dönemde bir paket daha açıklanması gündemde.

Turizmciler Mall of İstanbul'da buluştu!

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'un ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya yurt dışından İstanbul'a yönelik büyük tur kafileleri getiren 90 farklı acenteden 200 üzerinde turizmci katıldı.

Türk ve Yunan turizmciler İzmir'de buluştu!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: "Jeologlar 500 yıl sonra Ege Denizi'nin kara olacağını söylüyor, madem eninde sonunda birleşeceğiz niye bugün birleşmiyoruz, kaynaşmıyoruz" dedi.

Petrol fiyatlarındaki artış turizmi olumlu etkiler!

Antalya'ya hava yoluyla gelen turist sayısı yılın 45 günlük döneminde yüzde 2 artmasına karşın sektör tüm sezondan kaygılı. Petrol fiyatlarının artmasının önemli olan turizmi rahatlatacağı ve hareketlendireceği öne sürülüyor.

TÜRSAB ana hizmet binası icradan satıldı!

Koronavirüsü sebebiyle zor günler geçiren turizm sektöründen bir kötü haber de TÜRSAB’dan geldi. Banka tarafından yapılan icra takibi neticesinde ise TÜRSAB ana hizmet binasının bulunduğu gayrimenkule haciz işlemi uygulandı ve bina geçtiğimiz günlerde ihale yoluyla satıldı.

TÜRSAB'ın Beşiktaş genel merkez binası 100 milyon TL'ye icradan satışta!

İstanbul 10. İcra Dairesi Müdürlüğü, TÜRSAB'ın Beşiktaş'ta yer alan genel merkez binasını 100 milyon TL'ye icradan satışa çıkardı...

TURSAB Şanlıurfa'da otel yapımına başladı!

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Şanlıurfa Göbeklitepe’de yeni bir otel yapımına başladıklarını açıkladı. Bağlıkaya, "2019'da 1 milyona yakın turist bekliyoruz'' diye konuştu.

134 yıllık tarihi Casa Garibaldi Binası 10 yıllığına TÜRSAB'ın!

Beyoğlu'nda yer alan 134 yıllık Casa Garibaldi Binası'nın kullanım hakkı 10 yıllık süre ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'ne (TÜRSAB) geçti. 

TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Hizmet Binası açıldı!

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Manavgat/Side Bölgesel Yürütme Kurulu Hizmet Binasının açıldı. Konuşmaların ardından TÜRSAB Manavgat/Side BYK Hizmet binasının açılış kurdelesi törene katılan protokol tarafından kesildi ve bina gezildi.

TÜRSAB Hepimizin etkinliği 20 Eylül'de!

TÜRSAB yönetiminde görev almak için yoğun çalışma yapan “TÜRSAB Hepimizin” platformu, TÜRSAB üyeleri ve turizmin önde gelen isimleri ile 20 Eylül Pazar günü bir araya geliyor.

TÜRSAB turizm için Yenikapı'ya talip oldu!

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, İstanbul'un yükselen kruvaziyer turizmi için Yenikapı'yı istediklerini söyledi.

2006 yılında Koç ve TÜRSAB, Formula 1 İstanbul Park'a talip!

2005 yılında hizmete açılan İstanbul Park'ın işletmecisi olan Motor Sporları Organizasyon A.Ş.'nin hisselerinin yüzde 96.99'unun, 2006 yılında, satışı için yapılacak ihaleye Koç Holding'in SETUR'u ve TÜRSAB kalmış.

TÜRSAB, Aralık ayında seçimli genel kurula gidiyor!

TÜRSAB, aralık ayında seçimli genel kurula gidiyor. Yönetimden ayrılma ve istifalar oldu. TÜRSAB’ın şirketleri üzerinde... 2. Başkan Firuz Bağlıkaya yönetimden ayrıldı. Ali Rıza Koç istifa ederek muhalefete katıldı.

TÜRSAB'ın hedefi 42 milyon turisti aşmak!

Türkiye Seyahat Acentalar Birliği (TÜRSAB) Başkan Ulusoy, çevre ülkelerde yaşanan olumsuzluklara, Avrupa'daki bütün ekonomik daralmalara rağmen Türkiye'nin bu yıl 42 milyon turist sayısını aşmasını ve 35-36 milyar dolar döviz girdisi sağlanmasını bekledik

TÜRSAB 100 bin yabancıyı Maliye’ye şikayet etti!

Kayıtdışı günlük ev kiralama turizmciyi harekete geçirdi. TÜRSAB, evini internetten kiralayan yabancıları Maliye Bakanlığı'na şikayet etti..

TÜRSAB yabancıları Maliye Bakanlığı'na şikayet etti!

Kayıtdışı günlük ev kiralama turizmciyi harekete geçirdi. TÜRSAB, evini internetten kiralayan yabancıları Maliye Bakanlığı'na şikayet etti. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek “Türkiye’de evini internetten kiralayan yabancıları vergi takibine aldık” dedi.

Travel Turkey için TÜRSAB'tan destek geldi!

TÜRKİYE Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Başakan Ulusoy, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş'ı ziyaret etti. TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, İzmir'in turizm potansiyeline çok inandıklarını belirtti.

türsab

türsab türsab


Bu yılı hem gelen turist hem de gelir bakımından gerileme ile kapatan turizm sektörünün dinamikleri aralık ayında yapılacak TÜRSAB Olağan Genel Kurulu’na kilitlenirken, 18 yıllık Başaran Ulusoy egemenliğini yıkmaya çalışan ‘TÜRSAB Hepimizin’ grubunun adayı Hasan Erdem ile hem Bursa’nın turizm potansiyelini hem de birlik seçimlerini değerlendirdik. Erdem’e göre Bursa’nın tanıtımında öne çıkaracağı özellik termal turizm.


Kısa adı TÜRSAB olan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nin 5-6 Aralık tarihlerinde yapılacak 22. Olağan Genel Kurulu kıyasıya rekabete tanıklık edecek. Birliğin 18 yıllık başkanı Başaran Ulusoy’a karşı harekete geçen ‘TÜRSAB Hepimizin’ grubu Emin Çakmak ile ‘TÜRSAB Yeniden’ grubu ise Firuz Bağlıkaya'nın liderliğinde seçim yarışına katılırken, Bursa bu yarışa iki adayla katılacak. ‘TÜRSAB Hepimizin’ grubundan giren yönetim kurulu adayları Hasan Erdem ve Zeynep Aksu, 9 bin...