05 / 07 / 2022

KİPTAŞ Yeşilpınar kentsel dönüşüm projesinde sevindiren haber!

KİPTAŞ Yeşilpınar kentsel dönüşüm projesinde sevindiren haber!

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, bir süredir gerginliklere neden olan Eyüpsultan Yeşilpınar kentsel dönüşüm projesinde hak sahiplerinin tamamıyla uzlaşma sağlandığını dile getirdi. KİPTAŞ'ın Eyüpsultan Yeşilpınar'da hayata geçirdiği kentsel dönüşüm projesinde çalışmalar hızlandı. Bir süredir yıkımlar nedeniyle tartışmaların yaşandığı kentsel dönüşüm projesinde hak sahiplerinin tamamıyla uzlaşma sağlandı. KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda projede kısa zaman içerisinde temel atma işleminin yapılacağını dile getirdi. 

KİPTAŞ Yeşilpınar kentsel dönüşüm projesinde sevindiren haber!

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt sosyal medya üzerinden proje ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: 

"Eyüpsultan Yeşilpınar’da 5 yıl önce #RiskliAlan ilan edilen bölgede, gerçekçi ve somut çözümlerle, doğrularımızdan taviz vermeden hak sahiplerinin tamamıyla uzlaştık. Süreçleri ile İstanbul’da mülkiyet problemi olan alanlara örnek olacak projemizin temelini yakında atacağız."

KİPTAŞ Yeşilpınar kentsel dönüşüm projesinde sevindiren haber!

Geçtiğimiz günlerde proje ile ilgili İBB’den yapılan açıklamada, “Bölge, önceki yönetim dönemine denk gelen 2017 yılında riskli alan ilan edildi. Ancak, dönüşüme dönük gerekli adımlar atılmadı. Yeni belediyecilik döneminde ise bölgede bir uzlaşma ofisi açılarak yerinde dönüşüm için harekete geçildi.

 

Eyüpsultan Yeşilpınar’da 5 yıl önce #RiskliAlan ilan edilen bölgede, gerçekçi ve somut çözümlerle, doğrularımızdan taviz vermeden hak sahiplerinin tamamıyla uzlaştık. Süreçleri ile İstanbul’da mülkiyet problemi olan alanlara örnek olacak projemizin temelini yakında atacağız. pic.twitter.com/wyzgSKJW4X

— Ali Kurt (@AliKurtistanbul) May 5, 2021

 

Ekrem İmamoğlu'ndan Eyüp Yeşilpınar kentsel dönüşüm hamlesi!

Cansu Yılmaz/Emlakkulisi.com