Kiracılar yüksek kiralar için harekete geçti!

Kiracılar yüksek kiralar için harekete geçti!

Artan kira ücretleri karşısında kiracılar imza kampanyası başlattı. 'Kiralara Üst Sınır Getirilsin' sloganıyla başlayan imza kampanyası kısa sürede büyük destek gördü. Türkiye genelinde barınma sorunuyla gündeme gelen fahiş kira artışları devam ediyor. Gerçekgündem'de yer alan habere göre; ekonomik krizin de arttığını söyleyen vatandaşlar temel haklarına ulaşamadığını dile getirdi. 

Kiracılar yüksek kiralar için harekete geçti!

Kiraların kontrolsüz bir biçimde yükselmesine karşı changeorg'ta “Kiralara Üst Sınır Getirilsin” talebiyle başlatılan imza kampanyası çok kısa sürede kamuoyunda büyük ilgi görmesiyle yeni kampanya için çalışmalar başladı. 

Kiracılar konut krizi için kampanya başlattı 

Halkevleri, imza kampanyasının ve başlayan eylemler sonrasında “Kiracılar değişmez demiyor, konut krizi için harekete geçiyor” diyerek İstanbul'da kiracılara mevcut krizi konuşmak üzere çağrıda bulundu.

Halkevleri, “Kiracılar değişmez demiyor, konut krizi için harekete geçiyor!” başlığıyla kiracıları, 24 Ekim Pazar günü 13.00’da İBB Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde düzenleyeceği etkinliğe davet etti. Kiracılara yapılan çağrıda “Hep birlikte konut krizinin gerekçelerini, çözüm önerilerini konuşup, yol haritasını birlikte belirleyeceğiz” denildi.

İstanbul'da kiralar tırmanmaya devam ediyor!

Ev sahibi hakları 25 soruda tüm detaylarıyla!

Kiracı hakları 20 soruda tüm detaylarıyla!