Kocaeli Cedit'te kira yardımları başlıyor!

Kocaeli Cedit'te kira yardımları başlıyor!14 Eylül'de ihalesi yapılacak olan Cedit kentsel dönüşüm projesinde hak sahiplerine kira yardımları yapılacak.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği Cedit Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinde geri sayım başladı. Enkocaeli'de yer alan habere göre; 1479 hak sahibinin yer aldığı kentsel dönüşüm alanında anlaşma sürecini yürüten Büyükşehir, şu ana kadar hak sahiplerinin yüzde 85'iyle anlaşma sağlandı. 14 Eylül Salı günü yapılacak olan kentsel dönüşüm projesinin yapım işi ihalesi sonrasında anlaşmaya varılan hak sahiplerine kira yardımlarına başlanacak.

Kocaeli Cedit

Bu hafta başlayacak

1105 konutun inşa edileceği kentsel dönüşüm projesinin ihalesi tamamlanmasının ardından Büyükşehir Belediyesi, bu hafta içinde kira yardımları için başvuruları almaya başlayacak. 15 Eylül'den sonra başlaması beklenen kira yardımlarında, isteyen vatandaşlara yardımın 5 ayı peşin ödenecek, 6. aydan itibaren ise aylık olarak ödeme devam edecek. Yıkımına başlanacak bölgede kiracı konumunda olan vatandaşlara ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bir kereliğine mahsus 2 kira değerinde 2 bin lira destek verilecek. Kira desteklerinin alınmasıyla beraber Cedit Mahallesi'nde evlerin tahliyesi ve yıkım süreci de başlamış olacak.

Kocaeli Cedit kentsel dönüşüm ihalesine bir erteleme daha!