Kocaeli Sağlıkkent kuraları çekildi!

Kocaeli Sağlıkkent kuraları çekildi!Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sağlıkkent projesinin kura çekilişini gerçekleştirdi.


Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Sağlıkkent Konutları'nın kura çekilişi yapıldı. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, sağlık çalışanları için hayata geçirilecek olan toplam 502 konutun yer aldığı projede merakla beklenen hak sahipleri noter huzurunda gerçekleştirilen kurayla belli oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada  Sekapark'ta gerçekleştirilen kura töreninde önemli açıklamalar yapan  Genel Sekreter Balamir Gündoğdu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın 14 Mart Tıp Bayramı'nda gecesini gündüzüne katarak çalışan sağlık çalışanlarına konut müjdesini verdiğini hatırlattı.

Kocaeli Sağlıkkent kuraları çekildi!

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın talimatıyla proje için start verdiklerini dile getiren Gündoğdu şöyle konuştu:

"Kocaeli il sınırları içinde müsait olan arsalara baktık. Şehir merkezine yakın, sağlık çalışanlarına yakışır yer olmasını istedik. Kartepe'de 36 dönüm arazi bulduk. Projeleri çizildi. Konutların en çok ihtiyacı olanlara verilmesini istedik. Bunun için kredi görüşmeleri yaparak kredi faizlerini çok indirdik. 502 konutumuz için çekiliş gerçekleştiriyoruz. Kurada ismi çıkmayanların tamamını yedek listeye alacağız. İsimler belli olduktan sonra ihale sürecimiz var. 23 Kasım'da ihale yapacağız. İhaleyi alacak firma, 18 ayda konutları tamamlayarak teslim edecek. Şimdiden hayırlı olsun. Konutlarda çok güzel yuvalar kurmanızı diliyorum."

Kocaeli Sağlıkkent kuraları çekildi!

İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan da konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle kendilerine destek veren Büyükakın ve çalışanlarına teşekkürlerini sundu.

Kent Konut Pazarlama Müdürü Adem Demir de merakla beklenen Sağlıkkkent Konutları ile ilgili bazı bilgiler verdi.

18 ayda sahiplerine teslim edilmesi planlanan Kocaeli Sağlıkkent projesinde yer alan konutların fiyatları 255 ile 528 bin lira arasında farklılık gösteriyor.

 

Kartepe Sağlıkkent Konutları nerede?