Konut fiyatlarındaki yükseliş prefabrik evlere talebi artırdı!

Konut fiyatlarındaki yükseliş prefabrik evlere talebi artırdı! Konut fiyatlarındaki yükseliş prefabrik evlere talebi artırdı!

Karmod Genel Müdürü Hakan Durmaz yaptığı açıklamada, betonarme konut fiyatlarındaki yükselişin prefabrik evlere talebi artırdığını söyledi.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!


Karmod Genel Müdürü Hakan Durmaz, betonarme konut fiyatlarındaki yükselişin prefabrik evlere talebi artırdığını söyledi.


Karmod’dan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Durmaz, son dönemde klasik betonarme konut fiyatlarındaki yükselişin üretimini gerçekleştirdikleri prefabrik evlere olan talebi arttırdığını kaydetti.


 Ekonomik fiyatlarıyla öne çıkan hazır evlerin kaynaksız vidalı sistem yeni teknoloji ile üretildiğini vurgulayan Durmaz, yüksek izolasyon içeren ürünlerinin en çok Marmara bölgesinde talep gördüğünü belirterek şunları kaydetti:


 "Yurt içi ev satışlarımızda bu yılın ilk 6 aylık döneminde yüzde 30 gibi bir artış yaşadık. Prefabrik ev satışlarımızda özellikle Marmara bölgesinden önemli bir talep artışı oldu. Bu durumun klasik betonarme konutlardaki fiyat artışından kaynaklandığı düşüncesindeyiz. Günlük ortalama 3-4 evi kurulum yapılmak üzere sevk ediyoruz. Ev taleplerinde Marmara bölgesini Ege, İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz bölgelerimiz takip ediyor."


 Prefabrik evler demonte olarak fabrikada hazırlandığı için ön üretiminin kısa sürede tamamlandığını belirten Durmaz,  "Kaynaksız vidalı teknoloji kullanılarak üretilen yapılarımız geçmeli duvar panel sistemiyle yerinde yapı büyüklüğüne göre ortalama 5 günde kurulum yapılabiliyor. Türkiye'nin neresinde olursa olsun evlerimiz ekiplerimizce kurulum yapılarak müşterilerimize hazır teslim ediliyor." dedi.


Durmaz, "Hazır ev fiyat olarak da çok cazip. 19 bin liradan başlayan fiyatlarla ev sahibi olmak mümkün. Uzun ömürlü yapı sınıfında tek katlı ve 2 katlı modellerde üretim yapılan hazır evlerimiz 30'un üzerinde konforlu planlarda müşterilerimizin beğenisine sunuluyor. Evlerimiz toplu konut alanları ve yatay mimari konseptiyle tatil köyleri için de önemli bir alternatif sunuyor." ifadelerini kullandı.AAHaber İstiklal Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı ;Konut fiyatlarının başta büyük şehirler olmak üzere aşırı derecede artması Prefabrik evlere olan talebi arttırdığı ifade edildi. Bir prefabrik konut şirketinin genel müdürü prefabrik evlere olan talebin arttığını söyledi. 


Karmod Genel Müdürü Hakan Durmaz, son dönemde klasik betonarme konut fiyatlarındaki yükselişin üretimini gerçekleştirdikleri prefabrik evlere olan talebi arttırdığını kaydetti. Ekonomik fiyatlarıyla öne çıkan hazır evlerin kaynaksız vidalı sistem yeni teknoloji ile üretildiğini vurgulayan Durmaz, yüksek izolasyon içeren ürünlerinin en çok Marmara bölgesinde talep gördüğünü belirterek şunları kaydetti: "Yurt içi ev satışlarımızda bu yılın ilk 6 aylık döneminde yüzde 30 gibi bir artış yaşadık. Prefabrik ev satışlarımızda özellikle Marmara bölgesinden önemli bir talep artışı oldu. Bu durumun klasik betonarme konutlardaki fiyat artışından kaynaklandığı düşüncesindeyiz. Günlük ortalama 3-4 evi kurulum yapılmak üzere sevk ediyoruz. Ev taleplerinde Marmara bölgesini Ege, İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz bölgelerimiz takip ediyor." İstiklal Gazetesi


pus