Konut kredilerine talep arttı!

Konut kredilerine talep arttı!TCMB tarafından bankaların 2021'in ikinci çeyreğiyle ilgili değerlendirmeleriyle 3. çeyreğiyle ilgili beklentilerinin yer aldığı "Banka Kredileri Eğilim Anketi" açıklandı.


TCMB tarafından bankaların 2021'in ikinci çeyreğiyle ilgili değerlendirmeleriyle 3. çeyreğiyle ilgili beklentilerinin yer aldığı "Banka Kredileri Eğilim Anketi" açıklandı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Banka Kredileri Eğilim Anketi'nde, bankaların senenin 3. çeyreğinde yurt içi ve dışı fonlama şartlarında gevşeme beklediğine dikkat çekildi. 

Konut kredilerine talep arttı!

Anket sonuçları kredi talepleri açısından değerlendirildiğinde, 2021 yılının ikinci çeyreğinde bütün işletme kredi türleri için talepte yükseliş olduğu kaydedildi. Bireysel kredi türlerinde konut ve diğer bireysel kredi taleplerinde bir önceki dönemin tersine talepte yükseliş yaşandığı, taşıt kredilerinde ise talebin temelde aynı olduğu belirlendi. 

Konut kredilerine talep arttı!

Bu senenin 3. çeyreğinde, yabancı para cinsinden açılan krediler hariç tüm işletme kredi türlerinde talebin yükselmesi öngörülüyor. Bireysel kredilerle ilgili beklentiler ise konut ve diğer bireysel kredi türlerinde talepte yükselişin süreceği, taşıt kredilerinde ise talebin temelde aynı kalacağına ilişkin oldu.

Konut sahibi olma hayali kuranlar dikkat!

İstanbul'un hangi ilçesinde konut fiyatları hızla artıyor?