17 / 08 / 2022

Konut sahibi olmak isteyenlere müjde! 0,99 faizli konut kredisi verilecek!

Konut sahibi olmak isteyenlere müjde! 0,99 faizli konut kredisi verilecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan ilk defa konut sahibi olacaklara 2 milyon liraya kadar aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlayacaklarını açıkladı.Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı az önce son buldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda çok önemli gelişmeler yaşandı. 

Son dönemde hammadde fiyatlarındaki yükselişler sebebiyle konut inşasında yavaşlama ve fiyatlarda atışlar yaşandığı dile getiren Erdoğan, konut finansmanında 3 ayrı paket hazırladıklarını da açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İlk defa konut sahibi olacaklara 2 milyon liraya kadar birinci el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli, aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlıyoruz" dedi. Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.