Konut satışında Türkiye 2'ncisi Kepez!

Konut satışında Türkiye 2'ncisi Kepez! Konut satışında Türkiye 2'ncisi Kepez!

Antalya'nın Kepez İlçesi Türkiye genelinde yılın 8 ayında 11 bin 510 konutla, en çok konut satışı yapılan ikinci ilçesi olarak açıklandı.Türkiye'de nüfusu 150 binin üzerinde 159 ilçenin dahil edildiği 'Türkiye Genelinde En Çok Konut Satılan İlçeler' başlıklı araştırma, Kepez, Türkiye'de en çok konut satılan ilçe sıralamasında 2. sıraya yerleşti.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; araştırma sonuçlarından oldukça memnun olduklarını söyleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, "Bu veriler Kepez'in nereden nereye geldiğinin ispatıdır" diye konuştu. 

Kepez'in 10 yılda büyük bir değişim ve gelişim gösterdiğini belirten Başkan Tütüncü, “2009 yılında göreve geldiğimizde sorunlar yumağı bir Kepez ile karşı karşıya kaldım. İmar sorunları ile boğuşan, çok ciddi gece kondu stoku olan bir ilçe vardı karşımızda. Birde personeline dahi borcu olan bir Kepez Belediyesi vardı. Önce personel borcunu sıfırladık. Ardından mülkiyet ve imar sorunlarını çözdük. Mutlu bir Kepez istiyorsak, vatandaşın sorunlarını çözebilmenin yollarını aramalıydık. Bizde öyle yaptık. İmar revizyonları ile kat artışları yaptık, 2B sorununu ortadan kaldırdık, 10 yılda 43 bin tapu verdik. Göreve geldiğimizde yumaklaşmış Kepez'in sorunları ile sokaklarda yürüyemezken, şimdi ise gönül rahatlığıyla yürüyorum. Ne mutlu ki bize, bir zamanlar Antalya'nın arka bahçesi olarak görülen Kepez, şimdi şehrin ön bahçesi oldu" şeklinde konuştu.