Konutta en fazla büyüme Ankara'da yaşanıyor!

Konutta en fazla büyüme Ankara'da yaşanıyor!Emlakçılar Odası Başkanı Hacı Ali Taylan, geçen yıla göre Türkiye genelinde yüzde 11,7'lik oranla konutta en fazla büyümenin Ankara'da yaşandığını söyledi.


Taylan, "6 milyonluk nüfusu ile başkent, İstanbul başta olmak üzere tüm şehirleri geride bıraktı. Kriz bekleyenlerin planı tutmadı" dedi. 


"TÜM YILLARIN REKORU" 

Ankara'da tüm yılların üzerinde bir konut satışı gerçekleştiğini belirten Başkan Taylan, "Ağustos ayında konut satışında Türkiye ortalaması yüzde 6,5 iken Ankara'da bu rakam yüzde 11,7. Yani başkent Türkiye ortalamasını ikiye katlamış" diye konuştu. Taylan, "Ağustos sonu itibari ile verilere baktığımızda sektörün katlanarak büyüdüğünü görüyoruz. Rakamlar, 'ekonomi geriye gidiyor' çığırtkanlığının aslısız olduğunu gösterdi. 2014'e göre yüzde 6,5 bir büyüme gerçekleştirdi  Ankara  emlak piyasası. Türkiye genelinde 12 bin 643 konut satılmış, İstanbul'da 18 bin 873, Ankara'da ise 13 bin 139 adet konut satılmış. Ankara 6 milyon nüfusu ile 15 milyonluk İstanbul'u geride bıraktı" şeklinde konuştu. Sabah Ankara