27 / 01 / 2023

Konutta faiz indirimi ve yüzde 20 indirim için son gün!

Konutta faiz indirimi ve yüzde 20 indirim için son gün!

Ziraat Bankası öncülüğünde konut sektörünü canlandırmak amacı ile başlatılan kredi faizlerinde indirim kampanyası için bugün son gün. Ziraat Bankası öncülüğünde konut sektörünü canlandırmak amacı ile başlatılan kredi faizlerinde indirim kampanyası için bugün son gün. 

Gazete Habertürk'ten Erdem Aktürk'ün haberine göre Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı Altan Elmas, faiz oranlarını aylık yüzde 0.98’e çeken bankaların, bu kampanyayı bugün bitireceğini açıkladılar. 

Konutta faiz indirimi ve yüzde 20 indirim için son gün!

Elmas, pazartesiden itibaren faiz oranlarının aylık yüzde 1.30 oranında seyretmesinin beklendiğini dile getirdi. İlk olarak Vakıfbank dün faiz oranını yüzde 1.27’ye çıkardı. 10 Mayıs’ta Ziraat Bankası’ndan gelen ilk hamleyle konut kredisi aylık faiz oranları 0.98’e inmişti. Ardından 15 Mayıs’ta müteahhitler de projelerinde aylık yüzde 0.98 faiz oranına ek olarak yüzde 20 indirim kampanyası başlattı.

Müteahhitlerin başlattığı yüzde 20 indirim kampanyası da bugün sona eriyor. Önümüzdeki dönemde bankaların tekrar faizleri psikolojik sınır olan yüzde 1’in altına indirip indirmeyeceği henüz net değil. 

 
Geri Dön