Konutta güvenli ve kârlı yatırım imkanı ABD'de!

Konutta güvenli ve kârlı yatırım imkanı ABD'de! Konutta güvenli ve kârlı yatırım imkanı ABD'de!

Yıllardır Türkleri Amerika’da ev sahibi yaptığını belirten isteamerika kurucusu Bahtiyar Yurtoğlu, sitenin tecrübesiyle ABD’de güvenli ve kârlı bir yatırım fırsatı sunduğunu vurguladı.

İsteamerika portföyünde bulunan evleriyle yatırım fırsatları sunmaya devam ediyor. Portal, her geçen gün büyüyen sektörde özellikle ABD’nin cazibe merkezi haline gelen Florida’da sunduğu evleriyle dikkat çekiyor.  

Yurtoğlu, “Müşterilerimiz bizi seçtikleri anda profesyonel sigortalı yönetim firmaları tarafından kontrol edilen, kira getirili daireleri seçebiliyor. Evlerin tüm satış işlemleri Amerikan Büyükelçiliği veya konsolosluklarında noter huzurunda resmi bir ortamda gerçekleşiyor. Masraf ve komisyon ödenmeden satış yapılıyor ve işlemin yapıldığı gün itibariyle kira getirisi başlıyor” dedi.

Siteye yoğun bir ilginin olduğunu söyleyen isteamerika kurucusu Bahtiyar Yurtoğlu, şu an için web sayfasına aylık olarak yaklaşık 10 bin kişinin ziyaret ettiğini söyledi. Yurtoğlu sözlerini söyle sürdürdü: “Bu ziyaretlerin satışa dönmesi, alıcının karar vermesi uzun zaman alabiliyor ama karar verildikten sonra satış işleminin yapılması sadece yarım saat alıyor. Web sitesinden mülk almak pek alışık olmadığımız bir şey hele bir de Amerika’dan mülk alma kararı daha zor bir süreç. Ancak karar verildikten sonraki satış süreci hızlı ve basit bir şekilde ilerliyor.” 


Güvenli ve Karlı Yatırım İmkanı

Fırsatlar ülkesi Amerika’da tamamen resmi ve güvenli bir şekilde ev sahibi yapan isteamerika kurucusu Bahtiyar Yurtoğlu, “Bizim gibi danışman firmalarda 2 farklı iş modeli vardır. Piyasadaki aracı firmalar sizden gelen talebe göre ev arar, bulabilirlerse ev fiyatı üzerinden komisyon alır ve bu uzun süreç genelde maliyetli sonlanır. Biz ise tüm analizleri yapılmış, satın alınmış, tüm bakımları yapılmış, kiracısı mevcut dolayısıyla kira getirisi garantili, devredilmeye hazır konut satışı yapıyoruz.  Amerika’daki emlak fiyatları ve kira getirileri Türkiye’ye kıyasla çok cazip.  Amerikan ekonomisi geliştikçe emlak fiyatları artmakta ve önümüzdeki yıllarda da artmaya devam edeceği öngörülüyor” dedi.