Konutta kampanya dönemi!

Konutta kampanya dönemi! Konutta kampanya dönemi!

Birçok inşaat şirketi, yapım aşamasındaki projelerinin aylık yüzde 0.99 faiz oranıyla kredilendirilmesi için kampanya başlattı. Şirketler düşük faizin yanında indirimden taksit eksiltmeye kadar çok cazip ek fırsat da sunuyorKamu bankalarının konut kredisi faiz oranını yüzde 1'in altına çekmesinden ilk haftada 34 bini aşkın kişi, 5.9 milyar liralık kredi başvurusu yaptı. Yeni Asır gazetesinde yer alan habere göre, başvurularının önümüzdeki dönemde daha da artması, konut kredilerinde bitmemiş konutların payının da yükselmesi bekleniyor. Çünkü birçok inşaat şirketi, inşaat aşamasındaki projelerinin de düşük faiz oranıyla kredilendirilmesi için harekete geçti. Bağlı krediler olarak tanımlanan ve maketten satılan konutlara verilen bu kredilerde pek çok proje için faiz oranı yüzde 0.99'a düşerken vade 180 aya kadar uzuyor. Bunun yanında şirketler konut alıcılarına indirimden taksit eksiltmeye kadar çok cazip ek fırsatlar da sunuyor.

PEŞİNATI SIFIRLADI

Teknik Yapı, İstanbul'daki YücelPark, Deluxia Park, Uplife Kadıköy projeleri ile Evora Denizli'deki sınırlı sayıdaki daire için önce yüzde 10 oranında indirim yapıyor. Yüzde 30 peşinat haricinde kalan tutara yüzde 0.99 faiz avantajı ile 120 ay taksit imkanı sunan Teknik Yapı, ilk 30 aylık taksiti de kendisi ödüyor. Konut alıcıları, geriye kalan 90 aylık taksiti 30 ay sonra ödemeye başlıyor. Sur Yapı, Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm uygulamalarından olan Antalya projesinde faizleri, kamu bankalarının açıkladığı orandan daha da aşağıya, yüzde 0.69'a indirirken peşinatı da sıfırlıyor. 180 aya yayılan taksitleri ise 1 yıl sonra başlıyor. Peşinatlar 12, 24, 36, 48 ve 60'ıncı aylarda vade farksız taksitlerle ödenebiliyor. Tamamı peşin ödemelerde ise yüzde 15 oranında indirim uygulanıyor. Hasanoğlu Şirketler Grubu da İstanbul Bahçeşehir ve İstaptakule'de hayata geçirilen Banu Evleri projelerinde tutarı 250 bine kadar olan dairelerin faiz oranını 180 aya kadar vadelerde yüzde 0.99'a indirdi. Yine İstanbul'da Cathay Group'un Halkalı ve Ataköy'de hayata geçirdiği Nivo İstanbul ve Nivo Ataköy projelerinde, NG Grubu'nun Basınekspres'teki projesi NG Rezidans'ta180 ay vadede faiz 0.99'a indirildi.

PEŞİNDE İNDİRİM

Türkerler İnşaat'ın İzmir'de inşa ettiği Mahal Bomonti  İzmir  projesinde 180 aya yüzde 0.99 faiz fırsatının yanında peşin ödemelerde yüzde 25 indirim avantajı var. Yine İzmir'de Folkart'ın hayata geçirdiği Folkart Vega'da da faiz 180 ay için yüzde 0.99'a indirildi. Halkapınar'da yer alan projede peşin indirimi yüzde 15 şeklinde belirlendi. Başkent Ankara'da ise faiz indiriminde başı Sinpaş çekti. Şirketin Çankaya Oran'daki Ege Vadisi projesinde faiz 180 ay için aylık 0.99'a çekildi.

Konut alacak, yatırım yapacaklar dikkat!

Hangi bankalar 0.99 konut kredisi veriyor?