17 / 08 / 2022

Konya Akşehir Otogarı için geri sayım başladı!

Konya Akşehir Otogarı için geri sayım başladı!

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Akşehir ilçesinde inşa edilen yeni otogarda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yeni otogarın kısa süre içerisinde ilçe ve Konya halkının hizmetine sunulması bekleniyor. Konya Büyükşehir Belediyesi, Akşehir’e kazandırılacak olan yeni otogarın yapım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yatırım programı dahilinde ilçelere hizmet götürmeye devam ettiklerini söyleyerek en kısa sürede Akşehir’de yeni otogar binasını tamamlayıp Akşehirlilerin hizmetine sunacaklarını söyledi.

Konya Akşehir Otogarı için geri sayım başladı!

Akşehir Otogarı'nın hızla devan ettiğini aktaran Başkan Altay, “İlçemize kazandıracağımız yeni otogarımızda çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Eski otogarın zemininde sıkıntıların olması ve kullanım ömrünü doldurması sebebiyle yapımını sürdürdüğümüz yeni otogarımız 10 bin metrekarelik bir alanda vatandaşlarımıza hizmet verecek. Şu anda otogarımızın fiziki olarak yüzde 50’lik kısmını tamamladık. İnşallah, en kısa sürede tamamlayarak ilçe halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

Konya'da kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmiyor!